Skocz do zawartości

Łukasz K. Rwd 5 by skazoo


Rekomendowane odpowiedzi

WSTĘP

Witam!Zgłaszam się do konkursu,w którym będe budował Rwd 5 BY SKAZOO .Posiadam Nadajnik/odbiornik Futaba t6ex 2,4 ghz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trochę o modelu:

Długość:ok 80 cm

Rozpiętość:ok. 1,2m(mniejsza od orginału)

Profil:Naca 2410

 

O wyposażeniu jeszcze nic nie wiem,może zdołam "wyskubać" część z szafy ,ale na 100% muszę kupić silnik z reglem.

Kleje,chemia których użyje to:

-Cyjanoakryl średni

-Klej polimerowy(do strypioanu i pianek "śnieżka' oraz "dragon"),do nakładanie kleju używać będę różnych pojemności strzykawek(pomysł taty).

-Szpachłówka=motip do samochodów

-Farby?

 

 

Etapy budowy:

0.Przygotowanie narzędzi itp.

1.Kadłub

2.Skrzydło

3.Stateczniki

4.Montaż elektroniki

5.Oblot

6.Malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

0.(Przygotowanie narzędzi itp)

Cześć!Dziś przedstawie sposób klejenia itp...

Jak już wcześniej pisałem Kleić będe za pomocą strzykawek,przed chwilą nalałem klej(polimer śnieżka)do strzykawek:

 

Wszystkie strzykawaki:

 

Dołączona grafika

 

Duża Strzykawka do klejenia dużych powierzchni(Boki kadłuba,skrzydła...).

Dołączona grafika

 

Mała strzykawka(Do klejenia takich miejsc,gdzie trudno się dostać).

 

Dołączona grafika

 

Nalewanie kleju do dużej strzykawki.

 

Dołączona grafika

 

Dwa gotowe "narzędzia".

 

Dołączona grafika

 

No i oczywiście Cyjanoakryl średni:

 

Dołączona grafika

 

Starałem się robić ładne zdjęcia ale moja nokia 5310(2mpix) "nie umie robić" ładnych zdjęć

 

 

 

 

 

Narzędzia(piłki,nożyki):

 

Dwa pożądne nożyki stanley'a (Mój tata mówi że najlepsza firma z narzędziami)

 

Dołączona grafika

 

Piłka włośnicowa(rewelacja)w domu używam brzeszczotów do drewna,chociaż bardziej polecam do metalu-poprostu się lepiej tnie sklejke,balse itp..(na modelarni takich używam)

 

 

Dołączona grafika

 

Kompinerki i przecinaki do metalu(małe i duże)małymi dobrze tnie się szprychy rowerowe, a dużymi rurki węglowe.

Dołączona grafika

 

Papier ścierny 80'siątka i 240'stka,gdzieś mi wcieło drugi mniejszy klocek z 140'stką.

 

Dołączona grafika

 

Nie robiłem zdjęć reszcie narzędzi bo mam tego 2 piwnice poczynając od pistoletów elektrychnych do malowania do młotków, śrubokrętów(tyle tego bo tata bardzo lubi majsterkować,a od kiedy ja robie już pożądnie modele te narzędzia są i moje).W Kraśniku mam warsztar bo dziadku który robił meble,Ramy na bilbordy itd...,więc narzędzi mi nie brakuje,a wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dziś trochę porobiłem przy modelu:

-Przykleiłem deseczki sosnowe na drugi bok kadłuba

-Skleiłem dwie części kadłuba

 

Na początek zdjęcie przedstawiające dociskanie drugiej kadłuba

Dołączona grafika

Teraz "środek kadłuba"

Dołączona grafika

A tu przedstawia łączenia deseczek sosnowych

Dołączona grafika

 

Pszepraszam wszystkich za jakość zdjęć ale nie mam aparatu,a zdjęcia robie z telefonu Nokia xpressmusic 2Mpix

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce pare ostatnich zdjęć z budowy czyli przygotowany kadłub do szlifowania szpachli i prawie gotowy do oklejenia na wikol.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wiem że przesadziłem ze szpachlą,ale był to mój pierwszy raz ;D

 

 

P.s

Statecznika już nie ma,bo był krzywy(złamał się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachla na stateczniku :shock: Z taką ilością szpachli to to będzie "pięknie latało". Takie modele raczej powstają tak że nie trzeba ich szpachlować bo nic trudnego w nich niema, ewentualnie łączenia no ale nie na środku kadłuba ... .

 

Jak to mi kolega powiedział gdy zapytałem się jakiej szpachli używać, jak ją zrobić: Najlepsza szpachla to zrobić tak model żeby nie trzeba było jej używać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG co to jest? Mój pierwszy model rc był z elektroniki od lamy posklejany super glue i latał a wyglądał z 10 razy lepiej niż to coś chcesz to ci skan z gazety wrzuce bo była pani fotograf izdjęcia robiła to jest tak brzydko i niechlujnie wykonane że szkoda pisać widze że wiesz co to jest szpachlówka co :?: A szpachelka coś Ci mówi teraz pytanie ile to waży ja stawiam że 300g ale i tak nie poleci bo albo serwo złamie statecznik albo się spali bo jak ma w takiej osi pracować to wygląda jak most przęsłowy. Ze szpachli nic nie będzie widze że to samochodówka ja miałem problem ją spiłowąć pilnikiem jak uzupełniałem ubytek w laminacie do depronu trzeba szpacheli specjalnej talku z wodą chyba czy jakoś tak nie wiem moje modele nigdy nie wymagały szpachlowania :x :x :x :x :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG co to jest? Mój pierwszy model rc był z elektroniki od lamy posklejany super glue i latał a wyglądał z 10 razy lepiej niż to coś chcesz to ci skan z gazety wrzuce bo była pani fotograf izdjęcia robiła to jest tak brzydko i niechlujnie wykonane że szkoda pisać widze że wiesz co to jest szpachlówka co :?: A szpachelka coś Ci mówi teraz pytanie ile to waży ja stawiam że 300g ale i tak nie poleci bo albo serwo złamie statecznik albo się spali bo jak ma w takiej osi pracować to wygląda jak most przęsłowy. Ze szpachli nic nie będzie widze że to samochodówka ja miałem problem ją spiłowąć pilnikiem jak uzupełniałem ubytek w laminacie do depronu trzeba szpacheli specjalnej talku z wodą chyba czy jakoś tak nie wiem moje modele nigdy nie wymagały szpachlowania :x :x :x :x :x

Widzę że tylko fotki oglądasz,tyle szpachli gdyż chce aby powierchnia była idealnie równa.Ta szpachla b.łatwo się szlifuje. Pisałem że statecznika już nie ma...Model będzie oklejany Papierem na wikol więc MUSI być idealnie równy.

 

Szpachla na stateczniku :shock: Z taką ilością szpachli to to będzie "pięknie latało". Takie modele raczej powstają tak że nie trzeba ich szpachlować bo nic trudnego w nich niema, ewentualnie łączenia no ale nie na środku kadłuba ... .

 

Jak to mi kolega powiedział gdy zapytałem się jakiej szpachli używać, jak ją zrobić: Najlepsza szpachla to zrobić tak model żeby nie trzeba było jej używać

Nie ma szpachli na stateczniku ani na gónej części,tak się po prostu światło odbiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim motoszybowcem latam od dwuch lat był cały powgniatany gdy postanowiłem go pokryć paierem na wikol wszystko się ładnie ściągneło po wgniecieniach ani śladu potem kolorowa folia samoprzylepna i tak jest do dziś i tak nie jest taki lekki ale szpachli nie dwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.