Skocz do zawartości

FMS + HK-T6A


Gites

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... dziwna sprawa...

Podłączyłem do kompa poprawnie 6-kanałowy nadajnik z HobbyKing (WinXP + PPJoy + T6sim). Skalibrowałem wirtualny joystick w XP (Panelu Sterowania -> Kontrolery Gier). Włączam FMSa, wchodzę w Sterowanie -> Pozostałe -> Joystick, kalibruję, przypisuję poprawne numery kanałów do funkcji modelu. Następnie klikam na Zasoby i widzę że słupki poprawnie reagują na wychylenia drążków w nadajniku. Włączam symulację a model w ogóle nie reaguje na drążki... kompletnie nic...

Czy ktoś się spotkał z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony symulatora jest problem.

1. zainstaluj ponownie symulator(mozliwe ze zainstalowales program, a podlaczyles aparature po zainstalowaniu)

inaczej. mozliwe ze program w czasie instalacji szuka joysticka i go nie widzial

 

2. sprawdz opcje w symulatorze (klawiatura, mysz, joystick w XP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony symulatora jest problem.

1. zainstaluj ponownie symulator(mozliwe ze zainstalowales program, a podlaczyles aparature po zainstalowaniu)

inaczej. mozliwe ze program w czasie instalacji szuka joysticka i go nie widzial

2. sprawdz opcje w symulatorze (klawiatura, mysz, joystick w XP)

Ad1. FMS zainstalowany na nowo. W trakcie instalacji miałem podłączoną aparaturę - nic nie działa.

Ad2. Przy sterowaniu z klawiatury model reaguje poprawnie.

 

Czy ktoś mógłby podesłać mi swój plik konfiguracyjny dla T6config? Chodzi mi o konfigurację wgrywaną do aparatury przed włączeniem symulatora (bo chyba coś tam wgrywacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz w panelu sterowania. "kontrolery gier" jezeli go tam nie ma, to dodaj

W tym sęk że jest. Tak jak napisałem na początku tego wątku, wszystko działa poza modelami w FMS. Powoli zaczyna brakować mi cierpliwości do gadziny!

Czy ktoś mógłby mi podesłać screenshot swoich ustawień z PPJoy dla tej aparatury? Będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Ja też mam problem z podłączeniem tej aparatury do symulatora.

Wgrałem wszystkie sterowniki. T6config działa i mogę zmieniać ustawienia aparatury. Program T6sim reaguje na wychylenia drążków. Niestety FMS wcale nie widzi aparatury. Zainstalował PPJoya ale chyba jest coś nie tak w ustawieniach.

Kiedy w konfiguracjach PPJoy wciskam Add... w portach mam do wyboru jedynie virtual joysticks i LPT1. Wydaje mi się że powinien być tam jeszcze COM5 pod którym działa aparatura w wyżej wymienionych programach.A może powinienem wybrać virtual joysticks?

Macie może jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam taki problem: system wykrywa nadajnik i mówi że jest poprawnie zainstalowany. Jednak w FMS nie można go skalibrować. Słupki podczas kalibracji mimo wychylania drążkami nie zmieniają swojej wartości. Program do konfiguracji nadajnika też jest głuchy na polecenia z nadajnika :|

 

Edit: program konfiguracyjny już wykrywa nadajnik. Niestety FMS dalej nic nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć a może wiecie czemu FMS nie wykrywa HC-4, zainstalowałem (z 2 instalek) wersję beta i nic dioda przy wtyczce do portu usb świeci się na czerwono smulator działa bo na klawiaturę reaguje ale gdy włączam sterowanie > pozostałe > Joystick > Manipulowanie /Kalibracja >klikam Kalibracja > i ruszam drążkami we wszystkie strony i nic się nie dzieje żaden słupek nawet nie drgnie :| może wiecie co zrobić żeby działało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja miałem identyczne problemy jak opisane powyżej i też myślałem że mam nie wiadomo jak wielki problem a okazał się bardzo błahy.

 

Po pierwsze MAPOWANIE!!!!!!!!! :D

 

FMS odpalony aparatura podłączona i załączona.

 

Kliknąłem STEROWANIE potem JOYSTICK następnie MAPOWANIE KALIBRACJA.

 

Pojawiło się okienko gdzie należy urządzenie ZMAPOWAĆ - czyli przypisać odpowiednie kanały do odpowiedniego drążka - jeśli nie masz pewności to wpisz jak ci pasuje. W moim przypadku były 4 kanały więc wpisałem w pierwszych 4 rubrykach liczby kolejno 1 2 3 i 4.

Następnie należy zaznaczyć pola INV lub EXP czyli jak ma reagować program na wychylenie drążka...... czyli dla przykładu pchając do przodu przy INV będzie zwiększać a przy EXP zmniejszać lub odwrotnie - jeśli teraz też nie wiesz to zaznacz jak chcesz - zaraz to poprawimy.

 

I teraz wychylamy drążki obserwując zmieniające się wartości na słupkach po prawej stronie, w zależności od reakcji zmieniamy wpisane wcześniej numery kanałów dla wybranego i używanego przez siebie mode

 

http://www.modelarz.one.pl/porady-modelarskie/teoria-rc/mode-1-czy-mode-2-co-wybrac/

 

oraz w razie konieczności zmieniamy INV EXP.

 

I do dzieła - rozbijać wirtualne modele!!!!! :)

 

Mam nadzieję że pomogłem, uważam FMS za naprawdę dobry program i bardzo go polecam - szkoda tylko, że wielu modelarzy zraża się do niego, bo mu nie działa z tak błahego powodu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.