Skocz do zawartości

Katastrofa r700 naprawa


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

Opis zdarzenia:

dzis poszedlem na hale polatac smiglowcem...

 

na poczatku podlaczylem normalnie wszystko a tu gyro mi sie nie loguje... ja na to: co jest? podlaczylem samo serwo pod 4 kanal w odbiorniku i nic...

albo w czasie podlaczania sie cos zepsuło :evil: :evil: :evil: :evil: :x :x :x :cry: :(

albo juz wczesniej cos "zrypałem" :(:(

 

w każdym bądź razie nie działa.... potem w ferworze walki podlaczylem na odwrot wtyczki... ( konektorki .... nigdy więcej....

:< :< :wall: :wall: :wall: T_T :F :ass: , tym co mowilem ze na tym latam i nie mam t-deans zwracam honor... ) moj mózg nie pojmuje co to wtyczka meska i zeńska i co to kolory kabli...))

 

potem z reglerka poszedl gęsty dym... a pakiet mocno sie zagrzał dobrze ze nie stanął śmiglowiec w plomienich...

 

 

po wstepnej analizie uszkodzen reglerka okazuje sie ze spalone są Wszystkie poza jednym tranzystorem...

 

w domu rozebrałem odbiornik no i nie widac nic.... wszystki lutowania pinów itp poprawilem bo myslalem ze zimne luty.. ale nie

 

reszta kanałów działa tylko numer 4 za ch...iny nie chce

 

Co moze byc przyczyną? dałoby się to jakos naprawic?

Juz sie częściowo pogodzilem w utratą reglerka i Odbiornika ( dodatkowo troche uszkodzilem halowke...bo jak sie okazalo ze to spalilem zaczalem latac brawurowo na pelnym gazie. P okombinowalem z mikserami i zrobilem mix kanalu 4 i 6 wiec w halwce mialem ster kier. ale co z innymi samolotami? gdzie potrzebuje wszystkich kanałów.

 

znowu bedzie trzeba zbierac pół roku kase na nowy odbiornik i regulator 30A.

 

Już miałem nawet myśli zeby poddac sie i zrezygnowac z modelarstwa... bo od pewnego czasu ( poza pomyslnym oblataniem HK ) nie idzie mi... na wszystko brakuje pieniedzy a tu jeszcze to...

 

 

to jak? daloby sie to naprawic? mowie... po rozebraniu odbiornika nie ma zadnych śladów przekpalenia czy czegos

 

P.s Stwierdzam iż brakuje emotikonek do wyrażenia emocji... (tych mniej fajnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Może zadzwoń do P. Pieca z Bydgoszczy który naprawia aparatury i różną elektronikę, powinien wiedzieć o co chodzi.

"Już miałem nawet myśli zeby poddac sie i zrezygnowac z modelarstwa..."

Żartujesz?? :ble: :|

 

Tu są dane z naklejki na mojej aparaturze:

Serwis aparatur RC

Andrzej Piec

Telefon: 604 804 333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonilem...

 

Pan powiedzial ze musze sie liczyc z minimalnym kosztem expertyzy czyli 10zł

 

ale odbiornik to raczej tylko graupnera by zobaczyl a pozostalem dwa ktore mialem to chyba nie naparwialne ( czyli corona i jakich czińczyk sunip)

 

wiec sie zastanowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.