Skocz do zawartości

Graupner MX-12 + FMS = kolejny problem


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A więc jakiś czas temu postanowiłem podłączyć swoją aparaturę do komputera aby troszkę polatać, oczywiście jak to w życiu bywa - od razu wystąpiły problemy... Na początku po podłączeniu wszystkiego w FMS'ie słupki wariowały, tzn po kalibracji było tak, że można było normalnie regulować wychylenia, jednak co ok 2 sek występowały duże zakłócenia (np drążki wychylały się na maksa) co powodowało strącenie modelu. Zacząłem więc szukać przyczyny... Pomyślałem, że to wina karty - wymiana nic nie dała a może nawet pogorszyła sprawę (na chwile obecną FMS praktycznie nie reaguje, czasami co 5-10 sek słupki losowo się poprzestawiają ale nic więcej). Dalej myślałem "może system?" Więc format (i tak był już konieczny :) ) to również nic nie dało. Kabel jako winowajce można odrzucić, gdyż na 2 innych komputerach działa w 100% poprawnie (FMS reaguje poprawnie, podobnie RealFlight G4). Macie jakieś pomysły co może być tego przyczyną? Mi już ręce "opadywujom"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mx12 w nenu systemu wybierz sobie jakiś niezaprogramowany model, wyłącz wszystkie miksery, żeby wszystko poustawiane było ''fabrycznie'' dopiero wtedy, poustawiaj odpowiednio rewersy i spróbuj kalibrować, jeśli za czule będzie reagować na ruchy drążków(skoki) to zmniejsz wychylenia. U mnie to pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałem ustawienia i tak: na PPM stery mocno drżą (jak samolot leci to wręcz jego ogon tańczy) na SPCM reaguje raz na 5 sek i to nie do końca tak jak wychylam drążki w aparaturze... tzn słupki co te 5 sek się wychylają (głównie do samego końca) i nie da się nic skalibrować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.