Skocz do zawartości

RCCL


Leszek_K

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Faktycznie, inspirujące.

 

Z ciekawostek, aparatura Turnigy 9X (i oczywiście wszystkie jej warianty) jest oparta na praktycznie takim samym procesorze jak RCCL. Procesor w Turnigy ma o połowę mniejszą pamięć FLASH, lecz autor RCCL nie zużył całej pamięci w swoim projekcie. Teoretycznie możliwa byłaby przeróbka taniej aparatury na taką opisana w przedstawianym linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesorow to teraz pelno. Przebierac mozna. Ja przygladam sie tego typu pomyslom w ramach szukania czegos co moze zastapic MC4000. Nic nie jest wieczne i ta maszyna tez kiedys sie skonczy. RCCL to juz druga mozliwosc, popatrz tu http://groups.yahoo.com/group/beyond4000/, to jest cos, tylko troche jakby z towarzystwa para zeszla, nic sie ostatnio nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link który podałeś prowadzi do zamkniętej strony (trzeba zakładać login itd). Z tych kilku postów które są dostępne, trudno coś wywnioskować. Wygląda na to że to system komercyjny 40GBP, oraz nierozwijany.

 

RCCL jest dla mnie o tyle ciekawy, że na mam uszkodzoną aparaturę Turnigy 9x na stanie. Podmiana procesora na identyczny, lecz nie zablokowany nie jest dużym problemem, a na pewno mniejszym niż konstrukcja całej aparatury od podstaw. Miałbym wtedy projekt dla którego "tylko" muszę napisać software. RCCL nie nadawał by się pewnie do przeniesienia w całości ze względu na inny LCD i brak możliwości podpięcia czytnika kart SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do pogaduszek od poczatku: http://groups.yahoo.com/group/beyond4000/messages/1?l=1. Nie musisz sie logowac by to poczytac.

 

LCD moze byc problemem - ale przyjrzyj sie czy nie da sie zamontowac tege co facet uzyl. Wszystko co uzyl, jak zauwazyles pewnie, jest z polki. Malo co tam do zrobienia jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.