Jump to content

Padła lutownica


ppompka

Recommended Posts

Mam właśnie taki problem jak w temacie. Dzisiaj gdy podłączyłem lutownice oporową topexu 100W do gniazdka odczekałem chwilkę czasu i..... wsadzam lekko w kalafonię a tu nic zimny grot, no to ja ostrożnie reka nad lutownicę żeby nie dotknąć , a tu zimne :shock: wyciągnąłem posprawdzałem miernikiem i okazało się że między 2 końcówkami wychodzącymi z grzałki nie słychać pisku z miernika (znaczy że nie ma połączenia). Jak myslicie czy można to jakoś naprawić czy trzeba gdzieś szukać grzałki. I czy jest gdzieś w sklepie internetowym (także allegro) grzałka 100W bo ja znalazłem tylko 48W.

Link to comment
Share on other sites

Aha. Ta grzałka to jest tylko kilka warstw drutu odzzielonymi taką kruszącą sie folią

http://allegro.pl/item921252980_grzalka_do_stacji_lutowniczych_zd_98_3ge.html o taka. A mam jeszcze pytanie do mocy gdybym kupywal jeszcze raz to czy moc ma znaczenie jaka temperature osiągnie grot czy jak szybko sie zagrzeje ??

Link to comment
Share on other sites

Z tanimi lutownicami jest jak z opalarkami. Kilka lat temu kupiłem lutownicę za 15zł( w sklepie "wszystko po 5zł" :mrgreen: ) i działa do dziś a inne tego typu potrafiły się palić po kilku użyciach.Zależy jak się uda

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.