Skocz do zawartości

Extra 300 z EPP


Osa

Rekomendowane odpowiedzi

Ten model w założeniu miał być elektrykiem. Temat pojawiał się i znikał w zależności od aktualnego stanu faktycznego i "umysłu". :rotfl:

Dlaczego nie został zelektryfikowany? Ano bo nie dysponowałem żadnym odpowiednim elektrycznym napędem który byłby w stanie to "pociągnąć".

Któregoś dnia zainspirowany spalinką ESA pomyślałem czemu nie. Ja mam troszkę "większy" motorek Thunder Tiger GP42 o pojemności 6,9cm sześciennych.

Model powstaje z zamiarem z zamiarem polatania w "czasie wolnym" na działce. Ma mi pomóc opanować podstawy pilotażu i akrobacji.

Cały model zostanie wykonany z EPP

Rozpiętość 120 cm

Długość 107,4 cm

Waga elementów wyciętych z EPP 239 gram

Poniższe fotografie przedstawiają elementy prosto z plotera:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

płat jest tylko wsunięty trzeba nad nim popracować, wkleić dźwigary zrobić gniazda na serwa.

 

No i dzisiaj miał być finał budowy niestety wyszło inaczej za to dorwałem się do farbek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak te fotki przedstawiały moment gdy był ładny potem już było tylko gorzej. Dużo gorzej.

Miał latać i to za wszelką cenę.

 

Najpierw "urwało" jej dziobek trzeba było mieć do czego przymocować wręgę silnikową, w tym przypadku sklejone dwie warstwy sklejki gosp 4mm na żywicę 5 minut. Do tego wkleiłem 4 patyczki od szaszłyków są elastyczne na tyle, że się nie łamią tak szybko i nie pozwolą odlecieć wrędze wraz z silnikiem i powiem szczerze, że to działa.

Dołączona grafika

Następnie gniazdo na zbiornik ech tu też nie wyszło to ładnie było już wycięte gniazdo na pakiet 2200mAh trochę u góry, a zbiornik wyszedł niżej cóż, trudno ważne, że nie "wylata"

Dołączona grafika

Ma już kilka kretów za sobą. Z resztą lądowanie nim to lekko mówiąc jest za każdym razie kraksa ponieważ podwozie urwałem podczas pierwszego kołowania i do dzisiaj nie znalazłem pomysłu jak je pewnie umocować.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W sumie to zdjęcia mówią chyba wszystko model, może "nie wygląda" ale lata...

O czym świadczy ten króciutki

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.