Skocz do zawartości

SZOGUN RC - model FUN FLY do akrobacji 3D


Mirek z Lublina

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
Gość slawekmod

Shogun zawiera błąd konstrukcyjny w skrzydle i dlatego zakończyło się tak jak na filmie. Rura przechodzi przez pierwsze i drugie żeberko, a powinno przez trzy. Jeżeli już przechodzi przez dwa to w miejscu przejścia przez nie rury powinny być wzmocnione pomimo że pierwsze jest z balsosklejki. Wystarczyło w pierwszym żeberku w miejscu łącznika zrobić wklejkę ze sklejki 0.6mm ze słojami pionowymi i nie zakończyło by się tak jak na filmie. No cóż, temat do przemyslenia przy kolejnych wcieleniach tego modelu. Mam gdzieś plany madnessa, na jego podstawie zrobię model pod SAITO 82 FA które posiadam. Jednak nie będzie to kadłub taki jak w madmanie tylko skrzydła będą dzielone na rurce węglowej 16mm. celuję tak w okolicach 1400-1450mm. Co z tego wyjdzie zapewne się dowiecie w niezbyt odległym czasie. Wymaga to trochę pracy w CAD ale chyba dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sugerują,że odkręciła się śrubka mocująca skrzydło do kadłuba ale.. na 100% sprawdzałem je przed startem,nawet kilka razy..miałem takie dziwne przeczucie..... Po 2 lotach też je sprawdzałem.Tego dnia poleciałem,2-3 minuty lotu i pach.....Fakt,że nie było śrubki przy lewym skrzydle... ale mogła wylecieć podczas przyziemienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Szoguna, jest tak jak pisze Sławek(nie było kieszeni).Istotne jest by ta rura nie miała szansy na przesuwanie się.Ja to zrobiłem w ten sposób że przycięta listwa (szerokość kadłuba) została przymocowana do rury dwoma opaskami.Latałem nim rok i nic się nie działo.Czy Ty przypadkiem nie zastosowałeś metalowych śrubek do mocowania skrzydeł?

Sławek zrobiłem niedawno i oblatałem podobny model o jakim pisałeś,dzielone płaty są bardzo wygodne w transporcie ale przybywa ok 200g wagi.

Mam plany Madnesa pod laser.Dostałem od kolegi z tego forum ale nie mam możliwości otwarcia tych plików.

Pliki mają końcówki TCW,DWG,DXF,PLT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieszeni nie było,te śrubki metalowe oczywiście były zakręcone.Mało tego,przed felernym lotem,sprawdzałem je ;/ kilka razy..było na 100% ok.No chyba,że jakieś fatum było i ta jedna z lewego skrzydła się odkręciła... ;(

W sumie z kolegami nie mamy pomysłu,co było nie tak... stawiamy na wykręconą śrubkę...mnie to nie pasuje,bo daje sobie głowę uciąć,że była mocno dokręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jano, TCW to pliki TurboCAD-a , PLT i DXF otworzysz w CorelDraw8 lub nowszym oraz w AutoCAD, darmowym Double CAD 2XT i innych programach CAD, DWG otworzysz w programach tylko CAD-owskich. Zrobię takiego madnessa , waga to kwestia podejścia do tematu.

Po planach o których mówisz nie spodziewaj się cudów, nie składają się jak puzlle. Mam je ale to jest zalążek tego co chcę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dodatkowo brak kieszeni na rurkę łącznika, wystarczyło że skrzydło zsunęło się w taki sposób że łącznik wyszedł z drugiego żeberka i destrukcja modelu murowana. Dlatego też: łącznik powinien posiadać kieszenie w skrzydle i to laminatowe a nie papierowe (grubość ścianki 0.3mm wystarcza w zupełności), łącznik powinien wystawać za drugie żebro około 1-2cm a nie kończyć się równo z żebrem. Dodatkowo na końcach kieszeni wklejam balsowe krążki z balsy z otworem w środku. Zapobiega to przesuwaniu się rury łacznika w skrzydle a otwór w tych krążkach zapobiega tworzeniu się "amortyzatora powietrznego" podczas nasuwania skrzydeł na łącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.