Skocz do zawartości

Jak odciąć lotki w szybowcu Sunny firmy Svenson?


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z planem dziś już są wycięte lotki i wklejone na zawiasy z nylonowej tkaniny. Wygląda to tak:

1bbae91777edbe9am.jpeg

 

3a9e06482b9846fcm.jpeg

 

8d078197f8626113m.jpeg

 

Niestety ciężko się pracuje z nylonem i zawiasy nie wyszły tak estetycznie, jak bym chciał. Lecz na to pójdzie folia jako jeden arkusz na skrzydło i lotki na każdą stronę skrzydła - będzie ona stanowiła jakby dodatkowy zawias i zamaskuje moje niedoróbki :oops:

 

Zostało jeszcze tylko pokrycie dolnej centralnej części skrzydła balsą, wklejenie kołków ustalających skrzydła, dźwigni do sterów na lotki, okleić i oblot!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
A ja oklejam tak: zaczynam od kesonu.

 

hmm, ja też zaczynam od kesonu tylko chodzi mi tu o ten konkretny przypadek, i tylko dolną część płata gdzie kesonu nie ma.

 

nie wyszły tak estetycznie, jak bym chciał.

 

nie ma czym się przejmować folia potrafi dużo zakryć , poza tym najważniejsze żeby płynnie chodziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace posuwają się do przodu. Poniżej zdjęcia podczas oklejania skrzydła. Oczywiście serwo założyłem tylko do zdjęcia, żeby pokazać sposób mocowania.

 

dd68588e869c6a47m.jpeg

 

73bc905516d47923m.jpeg

 

Całość wraz z aku waży teraz ok. 1220g. Gotowy do lotu nie powinien już przekroczyć 1250g.

 

Gdy zmienię aku na mniejsze powinien ważyć mniej o conajmniej 100 - 150 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i model skończony :-)

Oto jak się prezentuje:

 

504363d9d85c14a4.jpeg

 

A tu widok spodu skrzydła - widać lotkę i jej popychacz:

 

cce6f110f3653e18.jpeg

 

Dziś odbył się także jego oblot. Model jest stateczny, lata umiarkowanie szybko i dziś nawet łapał rzadko występujące kominy termiczne. Wykonałem nim dziś kilkanaście lotów (na jednym pakiecie bez ładowania) i chyba od dziś będzie to mój ulubiony model ;-)

 

Oto film z jednego z tych lotów (21,2MB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous
Czyli lotki na pół długości skrzydła, zaczynające się od końca płata.

 

Lotki na pół długości połówki skrzydła :-)

Czyli widze pelna zgoda :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale jak rozróżnisz górę od dołu? Przydałoby sie jakieś zróżnicowanie, np. czarne pasy, żółte lub białe końcówki płatów itp.

 

Te czerwone skrzydła całkiem dobrze spełniają swoją funkcję w aspekcie widoczności i czerwony kolor to był dobry wybór. Na razie nie mam problemów z odróżnieniem pozycji modelu: ciemny czerwony - spód; jasny czerwony - góra (oczywiście to tylko cienie, ale wystarczą).

 

a tak po za tym to ile Cie kosztował ten model??

W sumie wycenę wszystkich elementów RC można znaleźć w Internecie. Sam już takich rzeczy nie liczę. Natomiast sam zestaw kosztował mnie niecałe 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.