Skocz do zawartości

Pomorskie (Wejherowo) WITA!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem ASW 28 :)

 

To może nie jest szczyt marzeń ale jak na kogoś takiego jak ja wystarczy...

 

Od kolegi pożyczyłem sprzęt do trenowania (na PC) no i po 2 dniach treningu < 2 godziny ;) > "byłem" gotów na pierwsze loty :)

 

Dziś choć pogoda marna, brak miejsca do twardego lądowania bo wszędzie zwały zamarzniętego śniegu wyruszyłem na pierwsze loty...

 

Na początek było mi ciężko - tak stanąć i rzucić model przed siebie ale jakoś to wyszło...

 

Ten model jest dość lekki i mimo moich wzmocnień (taśma z włóknem szklanym), wiatr robił z nim co chciał...

 

No właśnie - w czasie moich lotów wiał średni wiatr 5 km/h w porywach do 10km/h...

To chyba sporo bo jak wywindowałem model trochę wyżej to pomimo ciągłego gazu na maxa był trochę nie sterowny...

 

Loty były dwa:

- w pierwszym to się modliłem aby tylko sprowadzić go na ziemę bo chwila nieuwagi no poleciał z wiatrem (gaz cały czas na maxa) dość daleko i prawie go widać nie było (zniknął za drzewami gdzieś 400 m ode mnie )... Ale jakoś szczęśliwie udało mi się go podnieść na tyle, że coś tam widziałem (lekka mgła była) no i powoli przybliżałem go do siebie... Gdy już doleciał do mnie to spróbowałem wylądować no i chyba przez wiatr trochę za mocno skręcił i przywalił w choinkę (2 mery wysokości)...

 

- potem wybrałem nieco inne miejsce (mniej drzew) no i puściłem go w inną stronę aby nie poleciał znowu z wiatrem... Nawet dobrze mi szło bo wylatałem całą baterię (jest dość słaba 1100mah 2s). Trwało to może 10 minut i po zauważeniu spadku prędkości śmigła starałem się go posadzić na ziemi... to by było wspaniałe, udane lądowanie gdyby nie fakt iż miałem do dyspozycji teren 30x30 m2 na którym w skrajnych miejscach rosły małe krzaczki (1,5 m wysokości) no i zahaczył o właśnie takie krzaczki...

Ale lądowanie do czasu zahaczenia wyglądało prawidłowo... Więc mam nadzieję, że dam sobie radę z lądowaniem w późniejszym czasie...

 

Teraz ładuje mi się bateria (jak ktoś już tuningował ten model niech da znać jaką baterię kupić by latał trochę dłużej - choć wiem, że to wina ciągłego gazowania ale inaczej się nie dało przy tych podmuchach wiatru i mojemu pilotażowi), jak się skończy ładować, podjadę na jakąś większą polanę i spróbuję go wywindować do góry bo dotychczas to nie udało mi się polecieć za wysoko...

 

A oto mój samolocik no i WZMOCNIENIA jakie mu zafundowałem :)

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rejestracja jest potwierdzeniem zapoznania się z regulaminem i jednocześnie potwierdzeniem jego akceptacji. Aby uzyskać pełny dostęp do forum należy odwiedzić powitalnie i przywitać się. Jeżeli wszystko będzie ok dostęp uzyskasz do 24h.

 

- poczekać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.