Skocz do zawartości

Problem informatyczny dotyczący usuwania plików po sieci


-==PEGAZ==-

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką zagwozdkę. Mam niewielką sieć, gdzie użytkownicy korzystają z serwera plików postawionym na zwykłym XP Pro. Czy znacie jakiś sposób, bądź zewnętrze oprogramowanie pozwalające na usuwanie plików po sieci do kosza ? A może jest jakiś inny sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Anonymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe... chyba źle określiłem problem. Pliki usuwane z udostępnionych katalogów trafiają od razu w kosmos, zamiast do kosza. A mnie właśnie zależy na tym, by te pliki nie były usuwane na stałe, bez możliwości późniejszego przywrócenia. Kopie zapasowe tak czy inaczej się robią, więc nie ma problemu z przywróceniem, ale ja tam sporadycznie bywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na Win ale mógłbyś zainstalować sobie sambę na jakimś unixie lub freebsd czy linux'ie. System plików , katalogi sobie zmapujesz na dyski. Może jest też samba na Win ale wątpię.

Możesz tam zdefiniować udział kosza i określić przy okazji wykluczenia plików np możesz wybrać żeby pliki z wybranym rozszerzeniem nie trafiały do kosza itd ..

 

To jest ten inny sposób ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.