Skocz do zawartości

Zapytanie o folię.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, Ty już wiesz więc teraz ja dopytam. Czy elementy balsowe trzeba lakierować, czy wystarczy je odkurzyć, np odkurzaczem, żeby filia się od kurzu nie odklejała?

Przed nałożeniem folii powierzchnia powinna być gładka, nie zapylona i odtłuszczona.

 

Edit:

Chyba wszyscy w tym samym monecie pisali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lepiej trzyma na drewnie, czy na lakierze?

spróbuj Balsalocku, malujesz na półsucho, szczególnie wrazliwe krawędzie końcówki stateczników, pocztek kadłuba etc. nie należy malować całej powierzchni ani zbyt grubo i pozwolic na powstanie zacieków, po pomalowani Balsalockiem trzeba poczekać aż wyschnie, powierzchnia musi byc gładka bez grudek, powstanie taki gumowaty film na powierzchni. Folia szybciej sie rozedrze niż sie odkleji od powierzchni pomalowanej balslockiem. Może pod koniec marca uda mi się zacznąć oklejać Pirata, to postaram się wrzucic pare fotek.

EDIT: znalazłem jest w kraju w jednym ze sklepów, kosztuje niecałe 17 zł, ilość w opakowaniu pozwoli na pomoc przy pokryciu kilku modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.