Skocz do zawartości

Problem z Silnikiem lub regulatorem !


Meloonik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem polatałem dzisiaj modelem i postawiłem go w kąt później próbowałem włączyć silnik i mam problem dodaję gazu do połowy wszystko ok dam więcej niż połowa silnik wyłącza się poprostu tak jakby regulator odcinal napiecie.

 

mój sprzęt :

 

silnik : http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=8_19_375&products_id=4607

 

regulator : http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6104

 

pakiet : http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=183_185_251&products_id=6248

 

 

Ustawienie Regulatora :

 

Hamulec : ON

 

Typ Baterii : Li-Pol

 

Tryb Cut-Off : Normalny

 

Napięcie Cut-Off : Wysokie (3.1V)

 

Startup Mode : Normalny

 

Kąt wyprzedzania : Medium

 

 

Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ustawienie pakietu jest ok. Możesz ew. cut off ustawić na niższe napięcie.

Objaw jest typowy dla słabego, rozładowanego lub niewydajnego prądowo pakietu. Aby potwierdzić ten objaw, weź woltomierz i sprawdź napięcie pod obciążeniem. Na bank spada poniżej dolnej granicy. Jak nie masz woltomierza zdejmij śmigło i daj gaz do dechy. Jeżeli wszystko będzie ok. Pakiet do naładowania (wymiany)

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem na pakiecie Ni-Cd 700mah i to samo. ale ten pakiet ma za sobą dobrą chwile czasu więc się nie dziwię.

 

a robraf najlepsze jest to że latałem na nim odstawiłem w kąt godzinę później chcem sprawdzić jak wszystko działa i zonk... kupię drugi pakiet jak to będzie pakiet to złoże reklamacje tylko teraz jaki polecacie do tego silnika i regla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie śmigło masz załozone skoro działa bez śmigła to silnik jest ok

 

stawiam na lipny pakiet lub regla ! no ewnetulanie za duże śmigło :rotfl:

 

 

PS. meloonik i ty nie wiesz co Ci nie działa ale w innym temacie udzielasz rady jabyć wiedział co nie działą a problem podoby do twojego

 

to spróboj zrobić inaczej załóż mniejsze śmigło i daj na max obroty jak będzie ok to zmien regiel na ten drugi 30A na tym samym smigle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem. U mnie powód był banalny, regulator przy pełnym naładowaniu pakietu 2s rozpoznawał go jako 3s, silnik ruszał, ale przy dodaniu gazu odcinało prąd (za niskie napięcie jak na 3s), robiłem zawsze tak ze pozwalałem mu chwile pochodzić i się rozładować, a potem rozłączałem i podłączałem od nowa, rozpoznawał już 2s i można było latać. Rozwiązanie 2 to przestawić regler na krótki lot na pakiety nimh, a za chwile wrócić do ustawienia lipo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.