Jump to content

ToTo-0 - problem z rozmieszczeniem wyposazenia.


Tofik

Recommended Posts

Witam.

Skończyłem własnie budowac model ToTo-0. Mam problem z rozmieszczeniem wyposazenia ,

a mianowicie akumlatora , odbiornika i regulatora. W jaki sposób mam je przymocowac i gdzie je umiescic??? Pytam poniewaz to mój pierwszy model RC.

 

 

 

Pozdrawiam Tomek

Link to comment
Share on other sites

Wyposażenie najlepiej przymocować na rzepy. Idź do pierwszej lepszej pasmanterii i kup taką taśmę rzepową szer ok 1-2 cm przyklej jedną połówkę do kadłuba w miejscu gdzie ma być wyposażenie drugą do akumulatora albo odbiornika i tyle. Tylko zapamiętaj którą połówkę (kłującą czy tą drugą) przyklejasz i zawsze rób tak samo wtedy będziesz mógł przekładać wyposażenie do innego modelu.

 

A jak rozmieścić? Odbiornik tak, żeby Ci wszystkie kabelki dostały :)

A akumulator musisz umieścić po wyważeniu modelu. Jako najcięższą (zazwyczaj) część modelu wykorzystuje się go do ustalenia środka ciężkości. Znajdź go i wtedy wklej rzepy i zamontuj aku. A regulator jak Ci wyjdzie, tylko żeby nie latał po kadłubie też najlepiej na rzepy

Link to comment
Share on other sites

Nie kup przypadkiem taśmy niesamoprzylepnej, gdyż taka po przyklejeniu nawet szybko odpada. Najlepiej zaopatrzyć się w rzep samoprzylepny :) A rzeczy takie jak odbiornik czy regulator możesz mocować na opaski zaciskowe, byle nie zmiażdżyć ich :D Silnik, najlepiej na wkręty.

 

Co do ŚĆ, na planach masz zapisane gdzie się znajduję, jak nie to w temacie o toto na pewno znajdziesz. Podpierasz w tym miejscu, może być palcami, i sprawdzasz. Model powinien delikatnie (może z 5*) pochylać dziobek w dół.

 

Model doważa się, tak jak kolega wyżej wspomniał, za pomocą akumulatora. Sprawdzasz ten środek ciężkość bez zamocowanego akumulatora, wkładasz go luźno i przesuwasz aż otrzymasz zadowalający wynik. Tu go mocujesz i basta, ostateczne korekty po oblocie :wink: Nie zapomnij wyważyć go też poprzecznie, co by nie skręcał samodzielnie :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

To żeś mu dogryzł :mrgreen:

 

Qbatus, ja kleiłem na poxipol, Polimer i inne badziewia co do pianki się kleją. Najlepiej sprawdził się rzep z HC, za 2$ 1m/b. Naprawdę dużo tego rzepu dają za to 6zł :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Tofik, a nie możesz się mnie po prostu rano w autobusie zapytać, albo do mnie podejść ? :wink:

Mieszkasz 4 domy ode mnie, wiesz ze latam i wyskakujesz z takim banalnym pytaniem. :wink:

Rozbawiło mnie to strasznie :devil: Chłopak chciał tylko pochwalić się na forum że model kończy, daj mu spokój :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.