Skocz do zawartości

VG6000 zmiana mode


radek_lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

rozbiłem model, ale historia jest bardzo śmieszna z perspektywy czasu.

 

Otóż posiadam VG6000 w mode 2 czyli gaz i kierunek na lewym drążku, wysokość i lotki na prawym. Ten układ nie za bardzo mi odpowiadał, ale że nie słyszałem o programowej możliwości zamiany mode, więc zaingerowałem w elktronikę. Zamieniłem 3 kabelki z jednego drążka z drugim i zadziałało. Miałem gaz i lotki w lewym oraz wysokość i kierunek w prawym.

 

Poszedłem na pole, wypuściłem model - poleciał. Podtrzymywałem go trochę drążkami bo wymagał dość mocnego trymowania. Zacząłem trymować, a model coraz gorzej zamiast poprawiać lot, więc jeszcze bardziej trymerem i gleba.

 

Zmieniając kable od potencjometrów, nie wpadłem, że trymery przydałoby się też przelutować:)

 

Miałem na lewym drążku lotki, a ich trymer pod kierunkiem na prawym:):):)

 

A teraz do konkretnego pytania. O ile drążki prze-lutować to pikuś, to z trymerami nie mam pomysłu. Wszystko jest na płytce, dziwnie polutowane. Nie bardzo wiem co z czym, a nie chciałbym tego popsuć. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

VG6000 ma cyfrowe trymery, prawda? To są zwykle 2 wyłączniki na każdy trymer, czyli 3 lub więcej pinów.

Być może koledzy znają jakąś metodę na programową zmianę Mode (musiałbyś znów lutować drążki), ale jak nic nie pomoże to musiałbyś przeciąć ścieżki od trymerów i zrobić przewodami połączenia "na krzyż". Kłopotliwe, ale wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że chciałeś tylko zamienić lotki z kierunkiem, znaczy z Mode 2 na Mode 4. Nie wiem, o jaki model chodzi, ale jeśli lotki masz na jednym serwie, to zamiast lutować kabelki wystarczyło w modelu, serwo od kierunku podłączyć do odbiornika w miejsce lotek, a lotki jako kierunek. Jednak przy lotkach sterowanych dwoma serwami sprawa się komplikuje.

 

Na RCGroups.com było coś o zmianie mode w Sanwie, ale jeśli pamięć mnie nie myli, tylko z Mode 1 na Mode 2 i odwrotnie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przechodziłem przez to.

 

Przelutowanie trymerów nie jest takie proste, znacznie łatwiej zmienić mode w menu serwisowym.

 

Przelutuj drążki tak jak były oryginalnie.

Potem ustaw przełączniki D/R na pozycji 1, przełącznik 3-pozycyjny na środek, 2-pozycyjny do góry, wciśnij jednocześnie przyciski CLEAR( INC+ DEC- ) i trzymając je włącz nadajnik.

Na wyświetlaczy pojawi się napis ORR.

Przesuń kursor na pozycję trzecią od lewej (D/R)powinna być tam cyfra 2, zmień ją na 4.

Wyłącz i włącz nadajnik „normalnie”, i już powinno być dobrze.

 

Uwaga.

Robisz to na własną odpowiedzialność :twisted: , może to spowodować utratę gwarancji.

Nie przestawiaj żadnych innych opcji w menu serwisowym, ponieważ może to uszkodzić nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spróbuje tym sposobem z menu - faktycznie dużo prostsze.

W shocku faktycznie mam jedno serwo od lotek, mógłbym je zamienić z kierunkiem, ale wtedy nie mam dual rate i expo na lotkach tylko na kierunku(to radyjko ma tylko d/r i expo na lotkach i wysokości) , a poza tym jest rozwiązanie takie chwilowe, przy klapolotkach i wszelkich mikserach to nie przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przechodziłem przez to.

 

Przelutowanie trymerów nie jest takie proste, znacznie łatwiej zmienić mode w menu serwisowym.

 

Przelutuj drążki tak jak były oryginalnie.

Potem ustaw przełączniki D/R na pozycji 1, przełącznik 3-pozycyjny na środek, 2-pozycyjny do góry, wciśnij jednocześnie przyciski CLEAR( INC+ DEC- ) i trzymając je włącz nadajnik.

Na wyświetlaczy pojawi się napis ORR.

Przesuń kursor na pozycję trzecią od lewej (D/R)powinna być tam cyfra 2, zmień ją na 4.

Wyłącz i włącz nadajnik „normalnie”, i już powinno być dobrze.

 

Uwaga.

Robisz to na własną odpowiedzialność :twisted: , może to spowodować utratę gwarancji.

Nie przestawiaj żadnych innych opcji w menu serwisowym, ponieważ może to uszkodzić nadajnik.

 

REWELACJA - masz u mnie POMÓGŁ.

Po co ja to przelutowywałem, zamiast się najpierw zapytać, ale nie ma tego złego - zmienię kabelki na silikony bo ponoć w sanvie potrafią się urywać te od potencjometrów.

 

10 sekund i mam mode 4 - bajka

 

Dziękuję bardzo wszystkim za podjęcie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną rzecz - wszystko działa jak należy, ale zamieniły się przełączniki d/r (wysokość <-> lotki) - masz podobne objawy? Ja myślę, że to specjalnie jest zrobione, bo jak teraz mam lotki na lewym drażku to d/r do nich też mam po lewej. Jedyna rzecz to etykiety Elevator - Aileron, które trochę mylą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.