Jump to content

Szybowiec na początek


KiG

Recommended Posts

Witam,

przymierzam się do jakiegoś szybowca i poszukuję wskazówek i rad.

Będzie to mój pierwszy szybowiec a właściwie motoszybowiec, bo zamierzam go zelektryfikować, silnikiem Keda KA22-15M. Najpierw myślałem o samodzielnym wykonaniu modelu, jednak przeliczenie kosztów i mój brak wolnego czasu skłania mnie do zakupu gotowca. Co myślicie o modelu pirat z blejzyka? http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=589. Podoba mi się jego kadłub - nie trzeba ginekologicznych zdolności by poupychać sprzęt, cały model wygląda solidnie i ładnie, można bez problemu dokupić ewentualnie uszkodzone elementy.

W podobnej cenie jest moution http://www.wimarex.ichu.pl/product_info.php?cPath=21_43&products_id=113, dodatkowo ma lotki. Albo FUKS http://www.modelmaking.pl/ires/oferta/1/5/695/. Kiedyś, kto polecał modellot.

Czego oczekuję? Solidnej, sprawdzonej konstrukcji, motoszybowiec, ~1500 mm, chcę próbować szukać termiki, jestem początkujący.

Proszę o sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Albo FUKS

Przyszedl do Aeroklubu (chyba z przetargu) jeden model fuksa.. :lol2: :lol2:

Poprostu żal...laminat jakis taki strasznie "suchy" i cienki...skrzyda nie maja w ogole wzniosu,tylko jakies pionowe koncowki (producet chyba chcial zrobic winglety ale mu nie wyszly :|

To o czyms swiadczy :crazy: :(

Link to comment
Share on other sites

Lepiej dołozyć 80zł i nabyć ELFA z blejżyka czy jakiś podobny. Naprawdę warto mieć lotki nawet już na początku. Model ten polata na zboczu i w termice , rózwienież akrobację wykręci jak potrzeba. Nie polecam na poczatek usterzenia motylkowego tylko lepszy bedzie ogon klasyczny ( v- mogą się pojawić kłopoty w synchronizacji pracy obu połówek streru co może dorowadzic do kraksy)

Czyli sporo uniwesalności za dobrą kase i jakość też jak najbardziej dobra.

Obloty proponuje zrobić z doświadczonym modelarzem aby się źle nieskończyły. Przed tym solidny trening w FMS i powinno byc dobrze.

 

Pirat fajny ale ma 3 wady - pękaty kadłub , brak lotek, i ogon -trudności w napędzie steru poziomego

 

Propopnuje wybrać coś stąd:

 

 

http://www.model-fan.com.pl/index.php?d=katalog&k_id=25

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.