Skocz do zawartości

Kraksy nie było, ale mogła być ;)


Heyoan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po sporej przerwie,

Zdarzyło mi się wczoraj coś bardzo dziwnego z aparaturą Eclipse 7. Będąc na wyjazdowym weekendzie, poszedłem na łąkę z motoszybowcem (Ageną) i po włączeniu aparatury okazało się, że lotki wychyliły się dziwnie, trochę do góry, a przy ruszaniu drągiem chodzą odwrotnie.

Pomyślałem: nic tylko przez nieuwagę połączyłem skrzydło odwrotnie z odbiornikiem (lotki są tam na dwóch kanałach). Rozbieram, a tam wtyczki siedzą prawidłowo, bo mam oczywiście pooznaczane!. Na wszelki wypadek podpiąłem testowo odwrotnie i wtedy wychylały się dobrze, ale mixer Crow (który mam ustawiony dla realizacji hamulców) działał od czapy. Przepiąłem ponownie lotki i zacząłem majdrować przy rewersach kanałów 1 i 5 (choć nie wiem kto miałby przestawić te dwa kanały). Nadal lotki + crow działają od czapy. W końcu wyłączyłem mikser Crow. Wtedy udało mi się przywrócić prawidłowe działanie lotek. Potem ponownie skonfigurowałem mikser i tym razem wszystko wróciło do normy. Coś się rypnęło logicznie w nadajniku, w ustawieniach tego miksera. To jest przestroga, żeby zawsze sprawdzać stery przed lotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.