Skocz do zawartości

RCtoolbox - aplikacja iPhone dla modelarzy


zbuffer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Oprócz tego że sam jestem modelarzem interesuję się też programowaniem i postanowiłem napisać aplikację na iPhone/iPod touch skierowaną do modelarzy.

 

Aplikacja nazywa się RCtoolbox i składa się z 3 części:

1. Modele - lista modeli, które posiadasz lub chcesz kupić:

- zleżnie od typu modelu możliwość określenia odpowiednich jego parametrów

- zaimplementowane modele to: samolot, helikopter, samochód i łódź(najmniej danych)

- do każdego modelu dołączona galeria zdjęć

- możliwość wysłania automatycznie tworzonego maila ze wszystkimi parametrami modelu i

zdjęciami

 

2. Strefy/miejsca(Sites) - miejsca do latania/jeżdżenia/pływania:

- koordynaty gps, typ miejsca, mapa google, opis

- do każdego miejsca dołączona galeria zdjęć

- możliwośc wysłania automatycznie tworzonego maila z danymi miejsca, linkiem do map i zdjęciami

 

3. Obliczenia - podstawowe obliczenia modelarskie- obecnie 5, bedzie więcej w update'ach:

- obecnie można obliczyć: obciążenie powierzchni nośnej, ciąg statyczny, maksymalną prędkość samochodu, maksymalną prędkość wirnika heli, parametry akumulatora (masa, max prąd, napięcie)

 

Ponadto program ma dopracowany interfejs graficzny i w pełni wspiera metryczny i amerykański system jednostek. Narazie język programu to angielski.

 

Myślę że może się przydać komuś kto lubi dzielić się z innymi swoimi zakupami czy ulubionymi miejscami do latania/jeżdżenia/pływania (np. wysłać komuś informację że tu warto przyjść, albo że tu się spotkamy). Może też ułatwi wybór komponentów do modelu dzieki prostym obliczeniom.

 

Link do app store:

http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=361255228&mt=8

 

Pozdrawiam i zachęcam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze;) Wersję demo w najbliższym czasie wykonam tylko muszę jakoś sprytnie ograniczyć liczbę modeli itp. Kwestia techniczna ale nie powinno być problemu.

 

Gdyby w windowsie programowało się tak łatwo i przyjemnie i był jakiś sensowny sposób sprzedaży aplikacji to może bym i spróbował ale niestety MS jak narazie mnie odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.