Jump to content

FUTABA 4EXA


paweł1919

Recommended Posts

Witam.

Mam problem co do rozwikłania zagadki. Proszę aby ktoś wytłumaczył. Latam na tym radiu i odbiorniku R136F 6-kanałów 35MHz FM. Dodatkowo na nadajniku, pisze T4EXA, w sklepie jest beż literki "T". Czy ma to jakieś znaczenie :?: Aparaturka

Na moim nadajniku od spodu, pisze 40MHz. Kwarc jaki mam załadowany to: 40.810 FMTx 81. Czyli nie mogę używać odbiornika 35MHZ??? A jeśli zmienię kwarc, na taki jak mam w nadajniku, czyli 40.810. TO ma to prawo bytu. Może ktoś posiada jakiś obszerny artykuł na ten temat, bo nie chcę się domyślać co, do czego, to będzie a to nie będzie. :? Chcę to po prostu wiedzieć. Na jakiej częstotliwości jest lepiej latać, :?: jakbym chciał latać z FPV, czytałem że najlepsza jest 35MHz, największy zasięg.

Co oznaczają np. takie skróty??? Komplet kwarców "Tx i Rx ; odbiornik PCM, radio PPM"

Proszę w miarę możliwości o wytłumaczenie, a może komuś jeszcze to pomoże. :D

Link to comment
Share on other sites

Literka T raczej nie ma znaczenia.

Jeżeli jest na 40MHz, to kwarce i odbiorniki na pasmo 35MHz nie będą działać. Nie będą też działać odbiorniki na pasmo 35MHz z kwarcem na pasmo 40MHz.

Pasmo 40MHz jest pasmem ogólnodostępnym, także dla modeli kołowych i pływających = ktoś może Ci zestrzelić model przy pomocy aparatury do samochodu.

Tx - nadajnik, Rx - odbiornik.

PCM i PPM - rodzaje modulacji/transmisji. PCM - cyfrowa (szeregowa transmisja danych do odbiornika, Pulse Code Modulation), PPM - "analogowa" - ciąg impulsów o zmiennym położeniu (Pulse Position Modulation)

Na razie tyle. Popytaj też wujka Googla, sporo wie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.