Skocz do zawartości

Speed 400


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszytkim!Jako że sprawiłem sobie speed'a(kupiłem do dokończenia)więc przedstawiam wam mój nowy model.Jak nowy model to i pare pytań ale o tym później,a teraz fotki :

 

Na ogonie pomarszzczona folia jest spowodowana jej podarciem(jak mocowałem bowden,to mi się sunął i powstała szczelina)

 

Dołączona grafika

 

http://img689.imageshack.us/img689/8433/img3763m.jpg - za duży obrazek

 

I teraz pytania:

1. Jak zrobić mocowanie kułek

2. Jak zamocować maskę na silnik

3. Gdzie umieścić pakiet

4. Jeżeli założe maskę silnika to nie mam jak zamocować śmigła jak to zrobić-przedłużyć jakoś wał?

5. Jakie śmigło zastosować-mam 8x4 ale to chyba przymało

Dołączona grafika

 

Narazie czekam na dobrą pogodę i na regiel-nie mam pieniędzy,a w dodatku mam długi.

 

Wyposażenie:

Silnik Permax 400

Regiel ?

Serwa 2 Tower Pro 5g- lotki,wysokość

Serwo 1 Tower Pro 9g-kierunek(takie miałem,a po zatym będzie kółko skrętne)

Akum-Lipol Dualsky 1400mah

 

Kabinka Przymocowana narazie na jeden wkręt(żeby się trzymała)do lotu będę przyklejał taśmą,lub zrobie jakieś rzepy),a tak po za tym odbiornik jest w kabince właśnie przymocowany na samoprzylepne rzepy-rewalcacja.

 

Paweł R: obrazek max 800x600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak zrobić mocowanie kułek

A co to jest ten "kułek"?

 

Zobacz na stronę autora projektu:

http://www.flymodels.co.uk/

W dziale "Plans" jest opis budowy.

 

Na mojej WWW też pokazałem ten model. Może coś skorzystasz.

 

Owiewkę (maskę) możesz po prostu przykleić przeźroczystą taśmą samoprzylepną.

Jak chcesz przedłużyć ośkę, to załóż na nią piastę (np. tego typu: http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=520)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na forum było już kilkanaście tematów o tym modelu - możesz tam zajrzeć i podpatrzeć jakie inni zastosowali wyposażenie. Co do blokowanie kółek na półośkach - zastosuj coś takiego, można kupić w sklepach modelarskich.

Dołączona grafika

Taki pierścień przykręcasz za pomocą małego imbusiku do osi i kółko zablokowane. Z rozwiązań budżetowych - jeśli masz dobrze spasowane kółko na osi, możesz obkurczyć kawałek rurki termokurczliwej i zalać klejem CA, lub ewentualnie zastosować dwie warstwy koszulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady.Narazie czekam na przypływ kasy,a narazie mam wielki odpływ w tyle,więc jeżeli komuś zalega regiel do szczotek chętnie się nim zaopiekuje ;D Trochę się boje tego modelu,ale zobaczymy jak to będzie narazie jeszcze szlifuje umiejętności Asw 28 od pelikana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boje tego modelu

I bardzo dobrze! Ten model lubi mieć własne zdanie :-) Mojemu synowi, który już nieźle lata, jak mu przekazałem aparaturę gdy model był w powietrzu, Speed natychmiast obrócił się na plecy i wylądował za pobliskim płotem.

Tak więc oblot zrób nad jakimś polem, na którym rośnie wysokie zboże. Czyli pewnie dopiero w lecie. Albo upewnij się, że już umiesz latać.

 

Modelik ten jest przyjemny w obsłudze ale dla kogoś kto ma wprawę. Ja chyba mam zbyt małą bo rozbijam go średnio raz na dwa miesiące :roll: A może to zbytnia brawura 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na CA to podklejałem mocowanie bowdena na serwie żeby się nie odkręciło, a dla zasady dodawałem jeszcze druga nakrętkę kontrującą, ale chyba lepszym rozwiązaniem było by użycie kleju do śrub. Kiedyś jak kupiłem to miałem gwinty posmarowane czymś ala piasek w paście i trzymało dzięki temu mocno i się nie rozkręcało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Śmigło dobiera się do silnika. Jeśli masz szczotkowy (jak piszesz - Permax 400), to śmigło 10x4 możesz stosować tylko po zastosowaniu przekładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanko, zależało by mi żeby speed wolno latał,więc śmigło 10x4 chyba będzie za duże do takiego latania.

 

 

Co do kółek na próbe przykleiłem koralik na Ca,i trzyma się bardzo dobrze!(koralik drewniany)

 

Regiel zemierzam zastosować ten:

http://abc-rc.pl/p/6/913/esc_20a_tgy-20a;9090_-_regulator_do_silnik%C3%B3w_szczotkowych-regulatory_esc-wyposa%C5%BCenie_rc.html

 

Co wy na to?ale to dopiero koło maja bo narazie kasy nie widać ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Narazie włożę szczotkę,a później najwyżej z hc zamówie,a narazie Mam takie wyposażenie:

-silnik permax 400

-2 serwa tp 5g i 9g też tp

-akumulator miał być dualsky 1400mah,ale jest za szeroki i się nie mieści do kadłuba,więc będzie 2600mah 2s(wąski)

-regler-jeszcze nie wiem

aha mam jeszcze jedno pytanie:

Jak kupiłem model to nie miał oklejonego ogona(dokładnie spód)czy muszę go oklić?

Fotka o co mi chodzi:

Dołączona grafika

 

ImageShack.us

Dołączona grafika

ImageShack.us

 

Nie patrzcie na te krzywe deseczki(w rzeczywistości są proste)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.