Skocz do zawartości

Regulator + UBEC, jak podlączyć?


Arturrro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Na dniach zamierzam zmontować swojego heli HK450. Zastanawia mnie jedna rzecz - nie zwróciłem uwagi na to, że regulator HK SuperSimple 40-50A nie ma układu BEC (lub raczej ma "Opto Only"). Dokupiłem więc zewnętrzny UBEC i teraz stoję przed dylematem, jak to połączyć?

 

Mój odbiornik ma tylko 6 złączy, więc powiedzcie proszę, czy regulator + UBEC powinno się podłączyć równolegle?

Tzn. do złączki XT60 przylutować "plus" od regla i od UBEC'a, analogicznie z "minusem", a wyjścia do odbiornika spiąć rozgałęziaczem do serw (tzw. kabel Y) i wetknąć w gniazdo przepustnicy?

 

Jeśli nie tak, to jak? :)

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym połączył regulator z ubec kablem Y i wpiął do odbiornika. Powinno działać, ale trzeba sprawdzić czy ubec nie będzie kopał po serwach i reszcie elektroniki. Można założyć na kabelek wychodzący z ubeca cos takiego (przez dwa takie pierścienie przewinąć kabel idący do rozgałęźnika Y):

http://www.emodel.pl/product_thumb.php?img=products_images/pierscienie_ferrytowe.JPG&w=300&h=260

Powinno pomóc. Ma to wyglądać jak w przypadku tego ubeca:

Dołączona grafika

http://www.emodel.pl/pierscien-przeciwzakloceniowy-duzy-p-993.html

http://www.emodel.pl/pierscien-przeciwzakloceniowy-maly-p-994.html

Jeżeli ubec jest mniejszej mocy to można jeden pierścionek śmiało założyć.

Idealnym rozwiązaniem był by odbiornik z jeszcze jednym wolnym kanałem. Zawsze to mniej połączeń które mogą zawieść. Dla tego tego miejsca łączenia wtyczek trzeba zabezpieczyć specjalnym klipsem lub koszulką termokurczliwą. :)

Ale niech się jeszcze wypowiedzą inni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, czyli jeśli dobrze rozumiem, to połączenie równoległe będzie prawidłowe. Tylko nic nie napisałeś o zasilaniu - lutować oba "plusy" i "minusy" do złączki?

 

Jak zepnę wszystko razem, wtedy powinno się okazać, czy będą kopać serwa, czy nie. Ale taki pierścień nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścionek wazy ok 1,5g jak dobrze pamiętam, więc przepukliny nie dostanie heli, a zawsze lepiej mieć niż nie mieć. Oczywiście plus do plusa i minus do minusa bo inaczej zrobisz zapiekanki 8) Można się pokusić o lutowanie, byle nie lutownicą transformatorową bo układy scalone tego nie lubią.

Edit:

A w przypadku ubeca pulso jeden pierścionek wystarczy w zupełności. Dopiero teraz dojrzałem opis tematu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturrro, Powinno wystarczyć tak jak mówisz. Ja u siebie mam zasilanie (gruby czarny i czerwony przewód) UBEC-a polutowane pod złączki zasilające regulatora i podpięty plus z BEC-a do wtyczki regulatora, bez żadnych pierścieni ferrytowych. Możesz spróbować wypiąć czerwony środkowy przewód z wyjścia UBEC-a i wpiąć go zamiast/w miejsce czerwonego przewodu w regulatorze albo wypiąć żółty (czasem biały) przewód sygnałowy z regulatora do wtyczki UBEC-a w zazwyczaj wolne miejsce wtyczki. Ten sposób zazwyczaj działa jeśli regulator nie ma całkowicie optoizolowanego wejścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.