Skocz do zawartości

Dobór silnika spalinowego do akrobatki


jaaazdek1

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego wzbraniacie się przed OS`Em 46LA.

Ależ nikt się nie wzbrania! To wszystko tylko drobne sugestie, żeby jaaazdek1, sam podjął decyzję. OS 46La jest bardzo dobrym, łatwym w obsłudze silnikiem.

 

Poza masą silnika jeszcze ważnym parametrem jest jego wielkość - czyli, żeby się zmieścił pod maską bo wtedy ładniej wygląda. A wiadomo przecież, że ładne modele ładnie latają :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

AX nie miałem a z LA to max 1,1-1,2 kg jak dużo nitro i super śmigiełko dobierzesz ...

Dziś miałem możliwość zmierzyć. Niestety nie zrobiłem zdjęcia, ale krótko opiszę:

Opasałem skrzydła taśmami (dwie zawieszki typu "smycz"), połączyłem je razem sznurkiem, za który zahaczyłem hakową wagę wędkarską.

 

Silnik OS MAX 25LA

Śmigło Master Airscrew 9x7

Obroty 10,5 tys. obr/min

Paliwo 5% nitro

 

Zmierzony ciąg statyczny : 1,1 kg.

 

Czyli buwi777, miał rację. Jeszcze kiedyś zmierzę na śmigle 9x6. Obroty powinny być większe i może jeszcze uda się wycisnąć parę gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi zwariowanie ale buduję go z depronu ze wzmocnieniami balsowo-sklejkowymi. Mam podobnego elektryka 1050mm rozp. i wadze do lotu ok 650g a wyszedł naprawdę ciężki więc szacuję, że nowy model będzie ważył ok 1kg. Słyszałem, że niektórzy budują spalinki również z depronu oczywiście odpowiednio wzmocnione dlatego wybrałem tą technikę.

 

Silnik preferuję 2 takt klasy ekonomincznej...np. ASP, MVVS itp.

Będzie to mój pierwszy silnik spalinowy więc muszę wiedzieć wszystko bo nie chciałbym kasy wywalić w błoto:(

 

ps. Poza tym mam dość ładowania baterii i chciałbym naprawdę długo sobie polatać. Wlewasz paliwo i wio w górę :jupi:

ASP .15 z 1kg-mem nie uwisi, dopiero .25. I on będzie miał zdrowy zapas.

Ale nie bierz tu ASP. Weź .18:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=11_12_363&products_id=4390

To jest to. Nie pożałujesz (o ile coś już 'warczałeś')...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.