Skocz do zawartości

Jakie śmigło do cessny 480 pelikan ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zadać pytanko :)

 

Chodzi o śmigło to tego samolotu http://helipad.pl/index.php?products=product&prod_id=2229

 

 

 

Chodzi o to że w zestawie były 2, a to jest mój pierwszy samolot ;) to wszystko połamałem :D I tutaj rodzi się pytanko jakie kupić :D Nie mam o tym pojęcia, a kusi żeby polatać ;)

 

Z góry dziękuje :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2629,smiglo-do-modelu-pc-cessna-480-pelikan

 

Kup sobie od razu kilka :). Ja też latałem tym modelem i łamanie śmigieł to standard :) Przy tak małych kółkach i jeszcze z owiewkami jak nie lądujesz na betonie to kapotaż murowany. A jak ogól nie się lata? To był też mój pierwszy i chwalę sobie bardzo.

 

Do Poznania masz niedaleko a ten sklep ma tam oddział:

 

Poznań 60-726, Łukaszewicza 16

tel./fax: (61) 866 60 07

Godziny otwarcia: pon. - pt.: 10.00 - 18.00

sobota: 10.00 - 14.00

 

Jak kiedyś będziesz to kup od razu kilka części zamiennych jak obudowa silnika podwozie itd. Przyda się a nie jak kupisz na miejscu nie bedziesz musiał za przesyłkę płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też :) już został tyle razy rozbity i klejony przeze mnie, ale jak widać dla tego modelu to nie przeszkoda :) Loty cały czas proste :D heh

 

Lata mi się nim znakomicie :) latam ogólnie bez kółek ale czasem kusi mnie i kółka zakładam :D i tego to wina :) Szkoda że jest to w tym sklepie pasowało by mi żeby kupić na helipad'zie :)) ale nie znam rozmiaru :/ Chodzi mi o przesyłkę żeby paczka była u mnie bardzo szybko :D

 

 

Aaaa.. super dzięki za inf. dotyczące poznania :D Będe tam niedługo tu kupie :) Owiewkę masz rację kupie przyda się, ale kółek nie używam :D

 

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Łukasz, broń Boże nie kupuj tych "oryginalnych" :!:

 

Zwykłe GWS wystarczą. A za cenę jednego od Pelikana masz 3 GWS'y.

 

Nie wiem jaki tam jest dokładnie silnik, ale zakładam, że jakiś dzwonek. Weź sobie jedno 9-co calowe, a drugie 8-mio calowe i próbuj. Na jednym i drugim poleci bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a dlaczego nie tych oryginalnych ?

 

A będzie to pasować do tego kołpaka ?'

 

 

Ok, myślę że kupię 2 x Gws 8x4 i 9x4,7 to będzie ok ?

 

 

Czyli

 

2x http://helipad.pl/index.php?products=product&prod_id=2549

 

i

 

2x http://helipad.pl/index.php?products=product&prod_id=2157

 

I jeszcze jak z tą ośką czy wjedzie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdą, wejdą :)

Nie wejdą, nie wejdą. Do kołpaka na pewno, bo oryginalne śmigło jest zwężane przy osi a GWS zaczyna się od razu szerokie. No, ale to nie problem, bo nie trzeba zakładać kołpaka, można od razu skręcić śmigło śrubą, tylko jak komuś zależy na wyglądzie, to może to przeszkadzać.

Poza tym może ja mam jakiegoś dziwnego GWS'a w domu, ale otwór na piastę jest dużo mniejszy niż "fi" oryginalnej piasty z Cessny. Trzeba by było więc rozwiercać.

Podsumowując: po co eksperymentować z nowymi śmigłami i zaoszczędzić 4 zł (zresztą i tak to żadna oszczędność, bo jak kupisz 2 takie i dwa inne a nadadzą się tylko te pierwsze dwa to te drugie dwa będą niepotrzebne :P )

Model lata świetnie na oryginalnym śmigle, więc moim zdaniem nie ma co eksperymentować. Po prostu znajdź miejsce do latania z kawałkiem asfaltu i naucz się lądować na kołach a nie w trawie, to problem połamanych śmigieł zniknie:) Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.