Skocz do zawartości

Kilka pytań na początek :)


StoQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem tutaj nowy. Przeglądam to forum od jakiś 2 tygodni. Czytam wszystko co się da, żeby potem nie było, że pytam się o jakieś zupełne podstawy :)

Jest tutaj na prawdę bardzo dużo ciekawych wypowiedzi i linków.

 

Lecz mam kilka pytań.

Jako, że jestem początkującym, nawet bardzo początkującym :) stoję przed pierwszym wyborem a mianowicie aparatura :)

Z grubsza już wiem co kupie i będę zaopatrywać się u Chińczyków :D (no chyba, że alledrogo w między czasie czymś mnie zaskoczy :))

Tylko mam takie pytanie.. jakie mode wybrać?

Które jest wygodniejszy w pilotażu? Jestem prawo ręczny. Chciałbym o opinie ludzi którzy już jakieś doświadczenie mają :)

 

Jako iż będę robić zakupy jakoś dopiero na koniec marca żeby to wszystko ładnie spokojnie przemyśleć, ( może coś ciekawego się pojawi, nie chcę się za bardzo na początek spieszyć) a dodatkowo moje fundusze raczej nie są zbyt wygórowane, chciałbym sobie zbudować pierwszy modelik z depronu. Na początku chciałem zrobić zwykłą delte, ale jednak stwierdzam, po przeczytaniu oczywiście wielu wątków że to nie jest idealne na naukę i początki z tym zainteresowaniem. Tak więc czytałem bardzo wiele o tym RWD 5 o Toto itd. Ale nie mogę znaleźć nic konkretnego.

Więc stąd moje pytanie: jaki mam wybór na początek(konkretnie jakie samolociki).

Co można fajnego zlepić samemu na pierwszy model.

Wiem że napiszecie że taki taki taki.. ale po wpisaniu w opcje szukaj RWD 5 wyskakuje 611 pozycji. Potrzebowałbym dokładnie jakiś planów, wskazówek porad itp. Nie to że nie szukałem..

 

To chyba byłoby na tyle pytań :) jak na razie..

 

Pozdrawiam serdecznie i proszę o wyrozumiałość.

 

Mateusz S.

 

P.S. czy jest tu ktoś ze Szczecina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. jakie mode ja bym wybierał pomiędzy Mode 1 a 2. Jestem praworęczny i latam na mode 2, i jest mi wygodnie ;)

Samolot, zrób tak jak napisałeś RWD-5 albo Toto.

Planów jest od groma i tematów (o RWD- 5 dobry jest temat chyba tak zatytułowany "RWD-5 by Skazoo trochę inaczej" jakoś tak)

Toto luknij na stronie kolegi Motylastego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe pytanie.. Czy da się odpalić jakiś symulator bez aparatury i np. sterować klawiaturą?

 

i wiem że te 2 da się zrobić samemu, ale czy są jakiś więcej godne polecenia?

 

i właśnie tą znalazłem i wydaje mi się że tutaj bardzo ładnie jest to napisane. a jeszcze gdzieś coś czytałem w między czasie o jakimś programie do drukowania tych projektów. Czy muszę drukować te 25 kartek i potem wycinać kleić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mode to wszystko zależy od ciebie , ja latam w mode 2 i wszystkich uczyłem w tym mode latać , ale w twoim przypadku sugeruj się standartem jaki panuje w twojej okolicy bo jeśli ktoś będzie cię uczył latać lub ty kiedyś jak będziesz oblatywał modele lub potrzebował pomocy w tym zakresie to musisz brać to pod uwagę .

 

Jeśli chodzi o rwd to tu masz link od autora planów http://forumrc.alexba.eu/users/skazoo/rwd/rwd.htm

 

plan http://forumrc.alexba.eu/users/skazoo/rwd/rwd5.pdf

plan http://forumrc.alexba.eu/users/skazoo/rwd/rwd5.pdf

 

Edit:

pamiętaj tylko że to plany pod silnik szczotkowy , więc jeśli będziesz zakładał bezszczotkę i lipola to musisz zrobić o jakieś 4-5 cm dłuższy przód żeby prawidłowo wyważyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe pytanie.. Czy da się odpalić jakiś symulator bez aparatury i np. sterować klawiaturą?

Oczywiście, że tak. Na przykład Realflight posiada taką możliwość. Nie będę tutaj sypał linkami ale jak poszukasz to znajdziesz.

 

 

Czy muszę drukować te 25 kartek i potem wycinać kleić? :)

Nie musisz. Bierzesz pendrive'a idziesz do punktu druku i drukujesz na jednym ladnym duziastym arkuszu. Koszt cos kolo 10 zl z tego co pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się odpalić jakiś symulator bez aparatury i np. sterować klawiaturą?

Teoretycznie da się. Ale po co??

muszę drukować te 25 kartek i potem wycinać kleić?

Są 2 opcje :

1. Jak masz gdzieś w pobliżu jakąś drukarnię idziesz tam, dajesz plany i drukują na 1 kartce, jeżeli mają taką możliwośc

2. Ściągasz plany wrzucasz do programu "Posteriza" drukujesz i kleisz. Ja plany do Neutrona skleiłem w 15 min, modelarz musi być cierpliwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ że silnik 3f i lipol razem wzięte jest są połowę lżejsze niż speed 400 i pakiet ni-mh czy tam ni-cd, więc aby wyważyć model jest to konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nieśmiertelne pytanie o mode nadajnika.

Na początek odpowiedz sobie, czy wolisz święta Bożego Narodzenia czy też Wielkiej Nocy, i wtedy będziesz mógł przystąpić do właściwej strony Mocy.

Tak z bardzo dużym przybliżeniem, jeśli planujesz dalszy rozwój modelarski w kierunku akrobacji samolotowej to bardziej mode1, jeśli myślisz o rozszerzeniu hobby na śmigłowce to mode 2.

Jeśli zakupisz symulator np E-sky to tam możesz dość łatwo zmienić (fabrycznie jest 2, można przestawić sprężynkę i będzie 1) i sobie poćwiczysz jak bardziej leży w dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- symulator

On ma cie nauczyć odruchów a nie bawić się w latanie czymś tam . Wiec własna aparatura i latać aż się naumiesz, w powietrzu nie ma czasu na zastanawianie się ... ziemia za blisko

2- model

najbardziej prosty wybaczający błędy typu RWD , pierwsze loty z kolega który pomoże , podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

Jako, że to mój temat to postanowiłem dalej popytać w moim :)

 

Chciałem zamówić regiel i silnik przy okazji zakupów w HK ale niestety Emax 28-22 jest BK i Turnigy 2409-18T także..

Jeszcze oba regle Hobbyking SS Series 25-30A czy to progranowane kartą czy nie także. Dlatego chciałbym się zapytać czym mógłbym to zastąpić?

Posiadam RWD5 i chciałbym coś do tego dobrać i żeby jeszcze zostało na przyszłość.

I żeby nie było za drogo :)

 

Aha i pisałem do supportu w sprawie silnika i regielka to mi odpisali:

 

1. 1928-1922 Brushless Outrunner FC 1200kv-would like to confirm with you whether you meant this product? (https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5354), the ETA for the item is around 35 days

 

2. Hobbyking SS Series 25-30A ESC- we do not provide an ETA for 1 particular item and currently we are having a demand for the item therefore the time for restock will increase.

 

3. Turnigy Bell 2409-18T 1200kv Outrunner- We apologize that we currently don't accept any backorders for this item, please kindly check for updates on our website later.

 

Więc trzeba raczej bardzo długo czekać :( pomóżcie proszę Was!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się różni

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=9708

 

od

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=9716

 

A także jako że teraz regiel HK SS 25-30 ESC jest ciągle back order muszę znaleźć jakieś zastępstwo.. Czy ten regielek jest dobry?

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17135

 

Czy może zaproponujecie mi coś lepszego w tej cenie?

 

I co do silnika. Miałbyć emax 2212 1200kv ale ciągle BK

i silnik Turnigy 2809-19T też ciągle BK..

 

Co mogę w zamian?

 

albo z ebaya widzialem silnik + esc i jeszcze kołpak za ok 20$ :/ taki niebieski

 

o taki http://cgi.ebay.com/Sky-wing-30A-ESC-C2822KV1200-Bluesilver-Brushless-motor-/110668205005?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item19c456cbcd#ht_3916wt_1270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.