Skocz do zawartości

Paliwo własnej roboty - kilka pytań


Robert.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planujemy z kolegami zrobić paliwo własnej produkcji i mamy kilka pytań:

 

1. Od jakich ilości robienie paliwa ma jakiś sens?

2. Gdzie można najtaniej dostać potrzebne składniki i w jakiej cenie?

3. Jakie minimalne ilości metanolu można dostać?

4. Jest możliwość wysyłki metanolu i jesli tak to z jakimi kosztami to się wiąże?

 

Myśleliśmy o zrobieniu około 30 litrów paliwa o składzie 20% oleju, 5% nitro. Nie znalazłem na forum żadnego konkretnego tematu omawiającego tą kwestię, a myślę, że nie tylko ja chciałbym wiedzieć jak to wygląda w praktyce. Dodam, że mieszkam w Konine (może gdzieś w pobliżu jest jakaś rozlewnia :-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

takie paliwo można kupić tanio produkcji arcticglow. Szkoda czasu i zabawy na mieszanie jak można kupić gotowe paliwo w bardzo dobrej cenie.

http://arcticglow.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=&product_id=30&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=36

http://arcticglow.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=&product_id=33&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=36

Używam tych paliw i jestem bardzo zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiając 30 litrów za wysyłke wyjdzie ok35zł, więc za karnister = cena + ~5,80 wysyłka. To nie dużo zważywszy za cena paliwa w sklepach modelarskich.

Jeżeli masz dostęp do składników to można mieszać. Kiedyś na stronie arcticglow można było nabyć składniki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest dostanie alkoholu metylowego. Kiedyś dowiadywałem się w centrali chemicznej i na osobę prywatną trzeba mieć zgodę sanepidu (tak było ze 3 lata temu). Koszt samego alkoholu nie jest duży ale sprzedawany on jest w specjalistycznych opakowaniach, które są bardzo drogie. Dopiero przy zakupie hurtowych ilości (kilkadziesiąt litrów) to się może opłacić bo takie duże opakowania można za kaucją zwracać. Reasumując szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.