Skocz do zawartości

TOTO-0


Gość Squa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

madrian, od kiedy lotki z wysokością po lewej to jest Mode 2 ?

A wysokość razem z kierunkiem jest w Mode 1 i 4. Odpowiednio po lewej i po prawej.

 

http://www.rc-airplane-world.com/rc-transmitter-modes.html

 

Squa, przy okazji - Lama Ci działała na Mode 3 ? Wydawało mi się, że nadajniki są tylko w 1 i 2...

To są skutki pisania postów przed piciem Kawy... :P

Nawet strony się mylą. :devil:

Dobrze, że mam wolne po dyżurze. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chodzi Ci zapewne o gumę do zaczepienia skrzydeł? Każda guma jest dobra. Ja zazwyczaj stosuje gumki recepturki. Kupuje na kilogramy i daje 4 gumki na 1 skrzydło. Są również takie specjalne pierścienie zaciskowe do skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie bo nie wiem czy brać się za demontaż ;D

 

Czy serwa i odbiornik (6hc) mogę wziąć od Lamy V3 ? I tak samo nadajnik ? To wtedy te serwa poszły by na wysokość i kierunek . A do lotek dokupiłbym 2 HXT 900. I pojawia się pytanie. Czy do 4 serw i silnika wystarczy jeden pakiecik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienienie. Są normalne 4/6 kanałów, zależnie od wersji, a kanały 3-4 są wpięte w żyro-mikser-regulator. 3 kanał to kanał silnika (idzie wspólnie na oba silniki) a kanał 4 to kanał steru kierunku i on idzie do silników różnicowo (do jednego dodaje a od drugiego odejmuje).

Jeśli chcesz wykorzystać odbiornik z Lamy, to trzeba go wyjąć z obudowy i odłączyć od części "3in1". Odbiornik to sama płytka z kwarcem i 4/6 złączkami szpilkowymi do serw.

Rozebrałem Lame i wyjąłem wszystkie części. I jest problem. Bo jak odłączyłem 3in1 od odbiornika to nastał problem. Mianowicie kabel od podłączenia do pakietu znajduje się w 3in1 a mi potrzebna jest tylko część z kwarcem. Więc jak do cholery podpiąć zasilanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze rozumiem to serwa idą normalnie pod kanały a pakiet idzie pomiedzy regler a odbiornik ?

Squa, zaraz mnie wkurzysz, a nie chcesz tego :evil:

Regulator idzie między pakiet a odbiornik. A odbiornik możesz wyszarpać z lamowego modułu, zadziała tak samo jak każdy inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... Już rozumiem ( chyba ) . Bo teraz w necie zobaczyłem regulator i wiem o co chodzi. Regulator ma 3 kabelki. Jeden idzie do silnika , drugi do odbiornika , a trzeci to kabelek do pakietu . TAK ?? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1. Trzy kable które idą obok siebie są do silnika;

2. Wtyczka BEC,trzy żyłowa idzie do odbiornika;

3. Dwa kable (czarny i czerwony) do pakietu zasilającego;

 

Edycja:

Dołączona grafika

W tym przypadku jest tak:

3 różowe idą do silnika

czerwony i czarny do akumulatora

"czarno,biały,czerwony" jest to BEC - podłączasz do odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squa, uprzedzając Twoje ewentualne pytanie - do silnika obojętnie jak podłączysz. Jak będzie się kręcił w niewłaściwą stronę, zamieniasz miejscami dowolne 2 z 3 przewodów do silnika. Reszta wg instrukcji, zasad fizyki, elektrotechniki i zdrowego rozsądku.

 

Kabel BEC to nie tylko BEC (czyli układ zasilania) - tamtędy idzie też sterowanie regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już rozumiem jak najbardziej . Muszę tylko przerysować odpowiednio mój schemat elektroniki ; ) Tylko to mi się nie zgadzało . Także temat elektroniki zamknięty do momentu zakupu odpowiedniego silnika bez-szczotkowego oczywiście i regulatora. 2 serwa od lamy na wysokość i kierunek wystarczą? i do tego 2 x HXT 900 na lotki jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.