Skocz do zawartości

Problem z reglem ESKY


pmaverick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaadoptowalem do EG PRO regiel od Honey Bee King 2, i mam dwa problemy. Nie dziala hamulec ( nie wiem nawet czy ten regiel esky ma go) oraz drugi problem troche powazniejszy. Nie ma odcięcia silnika. Wczoraj latalem sobie 20 minut wyladowalem i podpialem do ladowania. Okazalo sie ze napiecie pakietu 3s bylo ok 9,2 V. Fakt Szybko wskoczylo na ok 10,5 potem 11 i skonczylo ladowac na 12,7 ale weszlo 2092 mA a pojemnosc pakietu jest 2200. Czy to mozliwe zeby regiel nie odcinal silnika jak napiecie takie slabe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mam ten sam problem tylko z regulatorem E-skya 40A do szczotki. Nie odcina napięcia, więc zakupiłem buzer i dodatkowo policzyłem czas z jakim mogę latać i lata się z zegarkiem ;) Na szczęście nadajnik mój ma timer z alarmem więc nie jest to uciążliwe nadto. Znając realną pojemność pakietu i realny maksymalny pobór prądu przez regulator z pakietu można łatwo czas obliczyć:

pojemność pakietu [mAh] mnożymy przez 60 i dzielimy przez pobierany prąd z pakietu [A] a na koniec z otrzymanego wyniku odcinamy trzy zera i wychodzą nam minuty :D

A tak wygląda to ustrojstwo:

http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/978/65/18/978651804

kupiłem od tego sprzedawcy:

http://allegro.pl/item978651804_miernik_napiecia_z_buzzerem_lipo_lipol_tester_4s.html#gallery

Chyba najlepsza rzecz na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaadoptowalem do EG PRO regiel od Honey Bee King 2, i mam dwa problemy. Nie dziala hamulec ( nie wiem nawet czy ten regiel esky ma go) oraz drugi problem troche powazniejszy. Nie ma odcięcia silnika. Wczoraj latalem sobie 20 minut wyladowalem i podpialem do ladowania. Okazalo sie ze napiecie pakietu 3s bylo ok 9,2 V. Fakt Szybko wskoczylo na ok 10,5 potem 11 i skonczylo ladowac na 12,7 ale weszlo 2092 mA a pojemnosc pakietu jest 2200. Czy to mozliwe zeby regiel nie odcinal silnika jak napiecie takie slabe?

Faktyczne, to nie prawdopodobne, żeby regiel tak się zachowywał. Zwykle Regle... grzecznie leżą sobie u podnóża Tatr, porośnięte świerkowym lasem. :wink:

 

http://www.wbeskidy.pl/showimage.php?ida=35

 

Po drugie, jeśli ci chodzi o regulator, to jest od śmigłowca. Nie może, tak jak regulatory samolotowe, odcinać nagle pakietu, czy włączać hamulca, bo śmigłowiec by po prostu spadł i ewentualnie nie mógłby wykorzystywać autorotacji.

Spróbuj zmienić regulator na zwykły, samolotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.