Skocz do zawartości

Cessna 480 RTF...???


szpachla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam sie do zakupu pierwszego modelu latającego (wcześniej miałem samochód spalinowy RC)

Powiedzcie, czy w cenie tej cessny można kupić coś lepszego?

Link: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2236,pc-cessna-480-rtf-zestaw-rc

 

Ma być: 4 kanały, elektryk lub spalina (chociaż tu pewnie koszty nie pozwolą), dostępne części "po-kretowe", w miarę solidnie.

 

edit: mile widziane sugestie odnośnie aparatury, silnika, odbiornika, serw.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj solidnie forum :D, to będzie najczęstsza rada. Ten model miało dwóch kolegów z Raciborza i wiem, że model lata :D. Ja mam trochę inną Cessnę (Skyartec) ale b. zbliżoną wymiarami i nie jest to najłatwiejszy w pilotażu model (mały i raczej szybki). Czytaj forum, nie spiesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ta aparatura co jest w zestawie w zupełności na start Ci wystarczy ; ) także o to się nie martw ; ) później jak się wkrecisz mozesz myslec o czyms lepszym. ( lepsze nie znaczy 100 zł wiecej ; ) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem. Spoko ten samolocik i tani, z tym że po krecie może być problem z zakupem części.

Podoba mi się to radio: http://www.abc-rc.pl/p/4/759/aparatura_rc_t6eap_6ch_24ghz_lcd-aparatury-wyposażenie_rc.html problem w tym że gdybym chciał złożyć jakiś model z części nie zamknę się w 500 PLN

Zależałoby mi żeby model był 4 kanałowy i w miarę duży. Nie chce też niczego ściągać z zagranicy bo może być problem z wymianą gdyby coś dotarło nie tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparaturę możesz kupić jak w Twoim poście. Ma ona funkcje, które starczą Ci na lata. Ta z Cessny pójdzie w kąt bardzo szybko. Jeżeli dalej marzysz o Cessnie to proponuję

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6331&Product_Name=Cessna_182_RTF_18A_Brushless_w/_4_Servo

taką mam. Z dostawą 100 USD czyli ok 290 PLN. Jak Ci dołożą cło (ok 60 PLN) to razem z aparaturą będzie 350+280+ładowarka za 4,5USD. Trochę drożej ale bardziej przyszłościowo. Serwa są standartowe, model jest wytrzymały. Jak ktoś Cię poduczy z latania na początku, to części zamienne nie będą potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem cessnę.

Jak to najlepiej ująć... pierwsze krety za płoty :)

Podsumowując:

Pierwsze 5 startów zakończyło się pikowaniem. Potem poszło już gładko.

Wiał dosyć silny wiatr. Wstążka na antenie wychylona 45 do 90 stopni w porywach. Uszkodzenia są niewielkie. Pokrzywione przednie podwozie, lekko uszkodzone skrzydło. Końcówki sie nadłamały i haczyły o lotki.

Na domiar złego zapomniałem wziąć gumek do mocowania górnego płata, dobrze że miałem taśmę klejącą :)

Po pierwszych niepowodzeniach udało mi się wzbić i utrzymać model w locie. Pod wiatr lata sie całkiem przyjemnie. Nieco gorzej leci się z wiatrem. Model nabiera prędkości a dodatkowo trzeba jeszcze dołożyć ciągu żeby nie opaść. Lot bokiem do wiatru też nie jest zbyt przewidywalny. Czasem nie mogłem wyrobić się w zakręcie. Ale walczyłem ze sterami i koniec końców wylatałem całą baterię.

Ciekawie było również jak model leciał w moją stronę (do nogi), trochę się pogubiłem i mało brakowało a owa pomyłka zakończyła by cię potężną kraksą.

Po chwili przypomniały mi się odruchy wyćwiczone przez lata na padzie (joysticku) i w sumie swoje pierwsze loty oceniam na 6+/10 :)

 

Najważniejsze jest to że nie ma większych strat w sprzęcie. Dzisiaj podładowałem już 2 pakiety i jutro ruszam je wylatać.

 

:jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień taśmę którą masz na skrzydle na 10-15 gumek recepturek, taśma to nie jest aż taki dobry pomysł. Jak latasz na polu lub gdzieś gdzie jest trawiasto to polecam wymontowanie kółek są takie małe, że nie wyrabiają (spisują się jedynie na asfalcie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.