Skocz do zawartości

odbiornik AR-500


DARIUS1

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy odbiornik AR-500 i mam z nim problem gubi zasięg i nie zawsze się łączy po włączeniu z radiem .Drugi odbiornik chodzi bezproblemowo więc z tym coś jest nie tak.Dzisiaj na lotnisku chciałem oblatać nowy model i po 5 minutach lotu zgubił zasięg 200m odemnie oczywiście model do kasacji nie do odbudowy (Cessna 50 cmpro). Odbiornik się wylogował jak przy rozładowanym pakiecie ale był w 100% naładowany i nowy po kraksie napięcie 6,85v co mogło być przyczyną?Dodam jeszcze że przy włączonym odbiorniku jak wyłączałem radio i włączałem spowrotem to się nie logował spowrotem , aby się połączył ponownie musiałem go wyłączyć i spowrotem włączyć drugi odbiornik AR-6200 łączy się zawsze spowrotem bezproblemowo. Przed startem sprawdziłem zasięg z 30m i było ok . Mam jeszcze pytanie odnośnie dłuższej antenki czy musi wystawać z modelu czy nie, u mnie była w środku ale z tej odległości to niepowinno mieć znaczenia ,czekam na jakieś rady a mogłem oblot zrobić na drugim sprawdzonym odbiorniku bo czułem że jest z nim coś nie tak ale myślałem że ten typ tak ma jednak byłem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spróbuj zbindować odbiornik jeszcze raz. co do anteny -(1) jeśli kadłub nie jest węglowy, nie powinno mieć znaczenia ulokowanie anteny; (2) antena nie powinna dotykać żadnych przewodów, serw lub części metalowych (gdzieś w instrukcji są te wskazówki, jeśli dobrze pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij odbiornik do sklepu na reklamację. Odbiorniki Spektruma trzeba dobrze sprawdzić po kupnie. Ja przez AR6200 (analogiczna sytuacja jak Twoja) trzy razy pod rząd rozwaliłem T-Rexa 500 zanim doszedłem, że to wina odbiornika. Wysłałem go do sklepu (USA :crazy: , teraz odbiorniki kupuje w PL) gdzie stwierdzili, że faktycznie jest uszkodzony i przysłali mi nowy. Nie dawno też kupiłem AR6110, zbindował się, serwa nie działały w ogóle, a za chwilę dioda przygasła i Is Death :?

Podsumowując ... w mojej dwuletniej przygodzie ze Spektrum dwa odbiorniki miałem uszkodzone, co wcale nie dyskwalifikuje w/w odbiorników i firmy, jak działa to działa na 100%, a latam różnymi modelami i nigdy przed lotem nawet nie myślę, że może coś się stać z zasięgiem lub błędnym działaniem, mam do tego systemu pełne zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi , wyślę go na gwarancję .Do tej pory nie miałem nigdy żadnego problemu drugi odbiornik jest niezniszczalny kilka kretów nie zrobiło na nim wrażenia a tu odrazu porażka.

 

 

Edit 10.05.2010

Odbiornika nie wysłałem na gwarancję porobiłem kilka testów i wszystko z nim ok , wina leżała w ułożeniu antenek . Tak na przyszłość dla innych użytkowników dłuższa antenka musi być zagięta pod kątem 90" w stosunku do krótszej, i zagięty odcinek musi mieć wymiar dwa razy dłuższy od krótkiej antenki.instrukcja po angielsku ale zawsze coś

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.