Skocz do zawartości

Silnik UCTKAM


Tofik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dostałem od wujka silnik UCTKAM. Podobno ma pojemnosc 2,5ccm ( na silniku pisze 2,5 KP).

Posiadam równierz 3 świece do tego silnika, nie mam rury rezonansowej.Czy mozna ją dorobic??? Bardzo proszę o podanie mi dodatkowych informacji na temat tego silnika. Planuję zastosowac ten silnik w modelu na uwięzi. Jak mam przymocowac tam klips do żarzenia świecy? Z góry dziękuję. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie chce latac modelem prędkosciowym. To zwykły model akrobacyjny. Silnik jest prawie w idealnym stanie , zdjęcia wkleje jutro. Modelem mam zamiar się uczyc latac na uwięzi. Proszę jakiegos doswiadczonego modelarza aby wypowiedział się w sprawie rury rezonansowej. Między silnikiem a zbiornikiem jest mało miejsca ( nie wiem czy się zmiesci). Chyba ,że mozna dorobic jakiąs prostą i ugiąc??? Obecnie nie posiadam rury rezonansowej do tego silnika. Czy silnik działa bez rury??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem silniki żarowe nie są najlepszym napędem do modeli na uwięzi.

Jedrula, nie pleć bzdur, co niby jest wg Ciebie lepszego?

 

Tofik, ten motor to kiepski wybór jeśli chodzi o napędzanie modelu akrobacyjnego. Zaopatrz się w jakiś motorek wolnoobrotowy.

 

Rurka rezonansowa potrzebna Ci będzie jeśli będziesz chciał wydobyć z tego motorka drzemiącą w nim moc. Bez niej motorek też pracuje. Jeśli koniecznie chcesz wykonać ją samodzielnie to zapytaj kolegę Paweł Praus z tego forum, powinien Ci udzielić wskazówek jak zrobić to samemu.

 

Do żarzenia tego motoru dobry będzie klips a'la spinacz do bielizny, możesz sobie wykonać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofik ,Paweł pokazał Ci ten silnik ale nie napisał że silniki te to bardzo kapryśne "stwory"

Dodatkowo rura rezonansowa nie polepsza jego obsługi.Do odpalania konieczny był rozrusznik ,inaczej nie mogliśmy ich odpalić .Jeżeli masz zamiar zastosować do F2B to na twoim miejscu zapomniał bym o tym .Jak już wspomniano to silnik wysokooborotowy stosowany w F2A , w akrobacji nie da rady!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
jager, widzę, że masz kłopoty z czytaniem tekstu ze zrozumieniem. W trakcie tej dyskusji kilkakrotnie padła nazwa kategorii dla której przedmiotowy silniczek został skonstruowany. Do innych się po prostu nie nadaje, gdyż posiada bardzo specyficzną chrakterystykę pracy i już. Ponadto wielokrotnie już pisałem, że ruskie silniki (nie wszystkie jednak) były i są najlepsze na świecie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1 - śmigło nieodpowiednie

2 - bez rury to pyrkawka - 0 mocy

3 - do akrobacji się nie nadaje

4 - zrób sobie prędkościówkę - plany mogę Ci podesłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.