Skocz do zawartości

Toto - 5 Szybowiec zboczowy - Relacja z Budowy


cymek95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Będe tu zamieszczał Relacje z budowy Tota 5...może zastanawiacei sie dlaczego dział "motoszybowce" ale postanowiłem go zbudować jako szybowiec zboczowy...

Jest to mój pierwszy RC model latający, wcześcniej Jaskółka, jaskółka2000 i kowalik bis, oprócz tego rc samochody i rakieety :twisted:

 

Będe też tu pytał się bardziej doswiadczonych przy moich wątpliwościach... :?

Wkrótce pierwsze zdjęcia z robienia kadłubu...zobaczymy co z tego wyjdzie :D :roll:

 

Jak narazie pierwsze pytanie: czy moge użyć serw Esky? (na lotki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak narazie pierwsze pytanie: czy moge użyć serw Esky? (na lotki)

Jak najbardziej. Mam z dziesięć takich serw i sprawują sie znakomicie - wszystkie wciąż działają. Do modeli z depronu czy EPP w sam raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem szlifować kopyto kadłuba. Kadłub będzie wykonany metodą traconego styropianu..Musiałem przeprojektować go nieco przez co jest krótszy i ma lekko iny kształt niż oryginał.... Musze zakupic materiały do budowy na reszte :P

 

I kilka fotek...kadłub na ostatnich zdjęciach jest bardziej wyszlifowany w rzzeczywistosci niz na fotach..poprostu nie robiłem więcej zdjęć tego samego :wink: potem dodam może..

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem reszte materiałow do budowy kadłuba i wczoraj zacząłem laminowanie kopyta... Zacząłem się w pewnym momencie przyglądać belce ogonowej - rura węglowa o grubości 1mm i tu mimo że do końca laminowania daleko nasuwa mi się pytanie... Czy belka ogonowa wytrzyma? Wegiel jest kruchy może wzmocniłby go szklany laminat?

 

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa troche rusza do przodu, podczas gdy laminat sie "suszy"

zabrałem sie za ogon oto efekty...nie zrobiłem jeszcze zawiasów na lotki ani lotek, bo nie wiem co dokładnie wybrać..Co doradzacie: silikon, czy gotowe ze sklepu??

 

usterzenie rudlickiego- lewa strona

Dołączona grafika

 

usterzenie rudlickiego-prawa strona widok na całość

Dołączona grafika

 

moja skromna osoba, belka ogonowa i troche inne niz w projekcie mocowanie usterzenia:

2x balsa twarda 5mm na to sklejka 1,5mm, szpachla, jeszcze chyba to zalaminuje jedną warstwą 80-dziesiątki

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.