Jump to content

Skalowanie :)


Acerek

Recommended Posts

w sobotę zacznę budować duży samolot,a tymczasem chcę zbudować (chcę już latać xD) sobie jakiegoś malucha mam plany,hoxaimmove z tąd,http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=550372

ale jest to jeden plik pdf,jak się go drukuje to za mały xD,posteriza wywala błąd ze musi byc format poster,i tu moje pytanie,jak to zeskalować ?

Link to comment
Share on other sites

No nie dziwię się ze jak drukujesz w domu na A4 to za małe :) ten plik jest w skali 1:1 i to jakiś wielki format, co najmniej A1 lub A0.

Nie wiem dla czego wszyscy się tak strasznie boją ploterów? Po prostu zanieś ten plik gdzieś gdzie drukują duże formaty i oni Ci tam już zrobią wszystko.

Jeśli byś chciał drukować to w domu musiał byś podzielić to na małe arkusze, wyjdzie ich pewnie ze 20 -30 potem to wszystko posklejać. Wydruk 30 stron to koszt niewiele mniejszy niż duży format z plotera, a nie masz problemu ze sklejeniem, gdzie możesz popełnić sporo błędów stracić kupę czasu i nerwów.

Ja w Krakowie znam punkt gdzie drukują A1 za 4,5 zl a A0 za 6. Może tak tanio nie uda Ci się znaleźć ale warto spróbować.

Link to comment
Share on other sites

Znajomość AutoCad-a jest dla nas modelarzy nieoceniona. Wiem, bo sam używam go na co dzień w pracy, więc nie ma on dla mnie (prawie) tajemnic. Temat który przytoczyłeś znam i jest on bardzo pomocny, w zasadzie opanowanie wymienionych w nim komend w zupełności wystarczy dla modelarza. Nie każdy jednak ma smykałkę (wiem bo już kilka osób uczyłem-z różnym skutkiem) i cierpliwość by poznawać kolejny dość trudny program.

Jednak większość planów dostępnych w necie, czy to w pdf jak i dwx jest już zeskalowanych i gotowych do wydruku, zazwyczaj podzielonych na A4 jak i w dużych formatach mieszczących cały projekt-jak w przypadku modelu z tego wątku wyłącznie duży format.

Nie jestem właścicielem, żadnego punktu posiadającego plotery :devil: żeby było jasne, ale gorąco namawiam (z własnego doświadczenia) do korzystania z wydruków wielkoformatowych. Szybko dokładnie i w miarę tanio. :lol2: a wszelkie ustawienia pracownik zrobi dla nas na miejscu w większości przypadków za darmo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.