Skocz do zawartości

Czy to nie za duży prąd dla Turnigy Outrunner ?


HubertFab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem ten silnik mając nadzieję, że wycisnę z niego 900gram ciągu. Wszystko było fajnie, ktoś w komentarzach na stronie napisał

 

Prop Thrust(g)/Temp©/Amps/Watts

10X4.7APC 900 42,3*C 18,38A 10,96V 206,4

A w specyfikacji silnika pisze "Prąd szczytowy: 15A".

I teraz moje pytanie czy ten silnik wytrzyma te 19A, jak tak to ile (sekund) można go tak katować ???

 

Proszę o odpowiedź, i z góry za nią dziękuję. Pozdrawiam Hubert.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hubert widze ze robisz regulatory to sie na elektronice i pradzie znasz

jak zakres pradow jest od 4 do 12 a max 15 tzn ze max przez chwile i z dobrym chlodzeniem moze pracowac przy 15 A wiec 19 A jest dla tego silnika morderstwem

silnik bedzie Ci sie grzal co zniszczy magnesy , przepali uzwojenia i w konsekwencji skonczy w koszu.

Z drugiej jednak strony sa silniki ktore maja max np 20 A a wytrzymuja stale 30A

wiec masz loterie

Sprawdz , opisz skutki , my skorzystamy z Twoich doswiadczen. :mrgreen:

Lub stosuj takie smigla by prad miescil sie w zalecanych przez producenta

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zawsze podaje zaniżoną normę więc wydaje mi się że jak prąd max będziesz miał 15A i jak nie będzie się grzał silnik to spoko ;]

Ale to "loteria"

Na HC często są właśnie zawyżone dopuszczalne parametry, zaniżone podają porządne firmy, np AXI. Tak więc puciu16 nie podpuszczaj, jak chcesz ryzykować to na swoim silniku. Oczywiście wszystko zależy od czasu, na 2-4sek. pewnie możesz tak przeciążyć ten silnik, ale 10sek. to bym już nie ryzykował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duży pobór, powinien mieć (jak pisze na stronie) 4-12A-stała praca a Ty masz 18,38 chwilowy prąd jest 15A max!! tak że nie ryzykuj :)

Producent zawsze podaje zaniżoną normę więc wydaje mi się że jak prąd max będziesz miał 15A i jak nie będzie się grzał silnik to spoko ;]

Ale to "loteria"

Puciu 16 odpusc ten temat sobie prosze Cie

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.