Skocz do zawartości

Model SP-TOM własnej konstrukcji [depron]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem w zapasie rdzeń styro 1000mm rozp. ,a że mój Troll już jest zmęczony trochę :) postanowiłem wykonać sobie coś od podstaw własnego.

Zapędy były w kierunku Extry ale rdzeń który posiadałem jest o profilu Clark, więc model jest niesprecyzowany

Zaprojektowałem sobie kadłub i wyszło takie cudo

Ostatnie dni się bardzo spieszyłem bo chciałem zdążyć na zbliżającą się sobotę i otwarcie sezonu na lotnisku w Parzniewie

Zamówiony aerograf się spóźnił i już chyba nic nie pokombinuje z efektami

 

Kadłub ma długość 800mm

sptom6da8.jpg

 

Skrzydło 1000mm rozp. z lotkami

sptom2ju3.jpg

 

Zawiasy z dyskietki do lotek

sptom5ie2.jpg

 

sptom1ei7.jpg

 

sptom7640uw2.jpg

 

sptom8640fc1.jpg

 

Polatam nim trochę jak się uda :wink: ,a następnie wracam do budowy Toto

Brak zapasu serw zmusza mnie do przekładania z modelu do modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Tomka i jego doświadczenie modelarskie to szkoda robic taki model :(

 

On jak zwykle tak wykombinował że jego konstrukcje same latają, a pilot mu tylko przeszkadza. Oblatywałem mu Zefirka, więcej strachy przed niż w trakcie, model po wyrzucie sam leciał. I po opuszczeniu rąk stał na wietrze w miejsu nawet nie opadając :D

 

Jedyny model Tomka którym dało się latać to był ( chyb ajeszce jest) TROLL wykonany przeze mnie :D W tym modelu pilot jest niezbędny w reszcie można zapomniec o lataniu tylko zając się przeszkadzaniem w locie :D

 

 

A tak już bardziej poważnei jutro oblatamy to powiemy co i jak lata i czy warto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest stało się, dzisiaj @Motyl przeleciał (obleciał) :) mój model

Film zamieściłem dla porządku w dziale z filmami, na skróty tutaj LINK

 

Model bardzo ostro reaguje na lotki które są na całej długości płata

Z powodu braku wzniosu przy silnym wietrze jest nerwowy i przy małej prędkości potrafi się przewalić na skrzydło

 

Mnie się podoba można nim pokręcić fikoły :)

 

Zestaw napędowy jest wyjety z Trolla: TowerPro Bm2408-21 Outrunner

regulator Dualsky

3 Serwa Hitec HS-55

Pakiet Li-pol 1320mAh 12C 3S1P 11.1V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz widze ze warto :)

 

zalezy jak na to spojrzeć :D ja lubię nerwowe modele :D ten będzie pewnie sam latal :P

Już niedługo się okaże :D

 

I jak model lata? Wdać że fajnie! pilot jest mu potrzebny bo chyba sam by za długo nie pociągnął! Nerwowy to jest a bynajmniej tak wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest nerwowy, ale za dużo powiedzieć nie moge bo dość ostro wiało:D

 

Małe korekty silnika w doł w prawo to się jeszcze okaże :D

 

Sam lot na prędkości jest OK, gorzej przy "szybowaniu" bo doś wcześnie chce się zwalić w korka na skrzydło, ale ma ta zdradziecką właściwość że mimo chęci zwalenia w korka reaguje na lotki i małe doświadczenie pilota może zostać szybko oszukane ze to niby przechył od wiatru :D

 

Uważam że gdyby przy tym profilu posiadał wznios zupełnie lepiej by latał na mniejszych prędkościach, a akro jako takei by też pokręcił. TOMSON nie jest znowu jakimś tam doświadczonym pilotem któremu samostateczność by przeszkadzała przy AKRO :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.