Skocz do zawartości

Wymiary pasa startowego


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni byłem na działce i tak popatrzyłem że za domkiem mam wielki kawał łąki, niestety jest nierówna. Chciałbym jakoś zaorać choćby łopatą i zasiać trawę żeby zrobić taki pas startowy. I teraz mam pytanie. Jakich wymiarów powinien byc pas do modeli elektrycznych do 1,5 m rozpietości (raczej trenerki, akrobaty mniejsze) taki żeby mozna było wystartować bez obawy o skończenie sie pasa, i wylądować. Myslałem jakieś 7mx2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np. na 10 metrach ne wystartuje, czy nie wyląduje 1,1 metrowym akrobacikiem ?? Jeszcze jedno. Jak mozna posadzic na starej trawie nową, bo przekopac torf łopatą to prawie niemozliwe (kopałem tam dziure to wiem). Może zasypac to ziemią uwalcować i posiać trawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerwij darń, dołóż nowej ziemi i posadź, jak masz duży kawałek to dobrze by było jakbyś miał siewnik aby trawa była posadzona równomiernie. Do takich celów najlepsza jest trawa uniwersalna (info. zaczerpnięte od mamy-architek krajobrazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np. na 10 metrach ne wystartuje, czy nie wyląduje 1,1 metrowym akrobacikiem ??

Można nawet na znaczku pocztowym.Za mim zaczniesz prace ziemne na dużym terenie wyznacz sobie prostokąt o tych wymiarach i zobacz czy trafisz w takie lądowisko,wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz drzew w około. to myślę że spoko tyle że zorientuj się z której strony wieje najczęściej wiatr, bo jak będzie Ci podwiewał pod skrzydło to nie łatwe jest lądowanie. Lotnisko to jest gorsze od zwierzaka domowego. jak już uprawisz to koszenie trawy minimum raz w tygodniu + "wykurzanie" przyjaciela krecika, który często na łąkach "ryje" ;];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.