Skocz do zawartości

Ładowanie lipoli bez balansera.


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie dowiedziec od kolegow czy nalezy uzywac balansera do kazdgo ladowania lipoli?

 

Posiadam ladowarke Shark 10 i nie posiadam balansera. Nie mam tez funduszy na kolejne zabawki jak balanser. Wobec tego intryguje mnie czy wystarczy ze raz na jakis czas zmierze napiecie na kazdej celi pakietu i jezeli beda roznice doladuje kazda cele osobno?

Jak duza roznica napiec miedzy celami powinna sklonic mnie do tego 'manualnego balansowania'?

 

Dodam ze posiadam pakiety 3s, ktore mialy za soba dopiero kilkanascie cykli i napiecia miedzy celami roznia sie nie wiecej jak o 0,03V

 

Na co powinienem zwrocic uwage stosujac powyzsza metode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna ladowac bez, roznica 0,1V nie jest duzo i raczej ciezko jest aby nawet w przypadku uzywania balansera po jego odleczeniu po zakonczonym ladowaniu bylo tyle samo na kazdym z ogniw. U mnie czasem zdarza sie ze jest roznica 0,02 -0,05V pomiedzy ogniwami, czesciej napiecia sie roznia wiecej. Mam cztery li-pol kazdorazowo laduje je z balanserem pradem 1C. Mysle ze warto zakupic balanser jezeli chce sie polatac na ogniwach dluzej niz 1 sezon z zachowaniem jak najwyzszych parametrow. Dodam ze uzywam balansera MULTIPLEX'a wraz z ladowarka MULTIPLEXA LN-5014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przeciętnej ładowarce jąką jest Mpx czy Shark powinno stosować balanser natomiast jeżeli używa się ładowarek z wyższej półki na Ripmaxa ,Constelation nie koniecznie.Tomek użytkuje li-pole o ile się nie myle trzeci sezon i nie miał z nimi zadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Tak tak, to o mnie chodzi :>

Mam ladowarke Ripmax Constellation i powiem szczerze ze nie zamienie jej na nic. No chyba ze sie popsuje to zamienie na taka sama :)

 

Posiadam akumulatory li-pol firmy KOKAM 2000mAh. Wczesniej mialem 1250mAh. Uzywam ich okolo 2 lat i nie zauwazylem duzej roznicy w utracie pojemnosci. Dodam ze aku sa na maksa wykorzystywane , silnik pobiera ok. 30-40A Aku ktore mam oddaja stalego 30A :) Jezeli chodzi o ladowanie to laduje je 3A i aku nawet letnie sie nie robia.

Tak wiec moim zdaniem jezeli ma sie dobre aku i dobra ladowarke, balancer jest zbedny. Od takie moje zdanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.