Skocz do zawartości

Kompletowanie pierwszego EGP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to mój pierwszy post na tym forum więc przy okazji jeszcze raz Cześć wszystkim!

Jestem właśnie na etapie kompletowania swojego pierwszego modelu. Ze względu na moje zerowe umiejętności padło na Easy Glider Pro.

Przeglądnąłem chyba wszystkie tematy o nim, ale wciąż mam wątpliwości ;)

 

Do tej pory zrobiłem zamówienie u chińczyków na:

- aparaturkę Hobby King T6A + kabel

- Silnik Turnigy 35-30C 1100kv

- Regulator Turnigy Plush 30A + programator

- Pakiet Turnigy 2200mah 20C

- 2 serwa HXT 900 - na lotki

- 2 serwa Turnigy MG90S - na SW i SK

- ładowarkę Turnigy 420

 

Resztę klamotów zamierzam już kupić w Polsce.

I teraz tak - o ile dobrze zrozumiałem to potrzebuję jeszcze:

- model ( ;) )

- kołpak

- łopatki do śmigła składanego

- przedłużki do serw

- wtyki dean do akku i regulatora

- goldy od silnika do regulatora

- jakiś klej do tego wszystkiego

 

Czas na pytania:

1. Czy to już wszystko, czego potrzebuję?

2. Chcę kupić oryginalny kołpak od Multiplexa. W takim razie jakie łopatki do tego? Rozważam któreś z Graupnera - 9x5, 9x6 czy może 10x6? Docelowo planuję używać tego zestawu do "wożenia" aparatu lub zestawu do FPV dlatego pasuje, żeby miał zapas mocy.

3. Czy te łopatki będą pasowały do powyższego kołpaka? (mają różne szerokości mocowań - 6 i 8 mm)?

4. W przypadku mojego odbiornika mogę sobie pozwolić na miksowanie kanałów na lotki. Czy przedłużki do serw 2x60cm i 2x15cm wystarczą?

5. W tych silnikach od Turnigy (przynajmniej na zdjęciach) przylutowane są goldy, to są 3,5mm?

6. Zastanawia mnie jeszcze ta satelitka przy odbiorniku. Tzn nie bardzo sobie wyobrażam jak i gdzie ją umiejscowić, wiem tylko, ze trzeba zachować kąt 90 st. pomiędzy 1 i 2 odbiornikiem...

 

Na razie tyle, jak coś mi się jeszcze przypomni to będę edytował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki.

Ponowne przeglądnięcie powyższego tematu rozwiało część moich wątpliwości tj. co do rozmiaru łopatek i przedłużek do serw (zastosuję pewnie 2x45 i 2x15 -tylko takie w sklepie znalazłem).

Jednak reszta pytań wciąż pozostaje otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem, że to trochu "nie po bożemu" pisać post pod postem więc od wstępu się kajam :oops: ale inaczej nikt by tu nie zajrzał, a nowego tematu nie chcę rozpoczynać.

 

A piszą dlatego, że mam pewne problemy z rozplanowaniem sprzętu w EGP.

Mam prolem z umiejscowieniem satelitki od odbiornika. Tak to mniej więcej wygląda.

Dołączona grafika

W instrukcji było napisane, że odbiorniki mają być ułożone względem siebie pod kątem 90 stopni mniej więcej w takim układzie, jak na powyższym zdjęciu, ponadto kabel między nimi ma być maksymalnie rozciągnięty (gdzieś to na forum wyczytałem).

I teraz zastanawiam się, czy dłubać dziurę w kadłubie i tam wepchać satelitę (czy nie osłabi to za bardzo konstrukcji?) czy jakoś inaczej ugryźć temat?

Nie chcę tego posklejać źle, a później cudować, kroić i operować.

W końcu to mój pierwszy model :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.