Skocz do zawartości

Zefir I x 2


Gość Squa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie tak po krótce. Chciałbym zrobic model Zefira I 2 razy wiekszy. Jego całkowita długość kadłuba wynosi 58 cm ( x2 = 116cm) , a mój arkusz depronu ma 120 cm czyli w sam raz .

 

Więc pytanie brzmi: czy cały etap powiększania tyczy się tylko na powiększeniu rozmiarów czy wtedy wszystko razy 2 . W sensie serwa nie 9 gramowe tylko np. 17 gramowe i inne rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wyjdzie Ci wtedy 2-metrowy Zefir... Na pewno będziesz go musiał o wiele bardziej wzmocnić żeby się nie rozleciał. Wsadzić mocniejszy silnik, pakiet, serwa itp. Skrzydło też lepiej styropianowe lub żeberkowane, bo te oryginalne x2 coś mi się nie widzi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serw, to możesz obliczyć jakie siły działają na ster. Służy do tego program komputerowy. Nie pamiętam nazwy - poszukaj w dziale "Różne". A jeżeli chcesz zrobić skrzydło takie jak w oryginale, to na pewno musisz zamienić dźwigar na sosnowy oraz wzmocnić łącznie skrzydeł. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

 

Pozdrawiam, stecio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...serwa musisz dobrać mocą do powierzchni, którą mają poruszać.

Zwróć uwagę że, przy dwukrotnym zwiększeniu wymiaru liniowego, powierzchnia rośnie trochę więcej niż dwa razy...

Dwukrotnie powiększony model o tej konstrukcji raczej nie sprawdzi się; należałoby go gruntownie przekonstruować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.