Skocz do zawartości

Aurora 9 + powerbox royal


Michu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam pytanko odnośnie pracy Aurory 9 + 2x Optima 9 + powerbox royal + LiFe.

Czy ktoś z was latał już na takim zestawie?

Osobiście miałem taki komplet w 3m Extrze 3W i niestety starciłem model podczas oblotu.

Wszystko było ok dopóki nie odleciałem na odległość około 200m. Niestety model przestał reagować, jedyne co zadziałało to killswitch. Z modelu nic nie zostało, ale osprzęt przetrwał i działa. Zastanawiam się czy ryzykować takie zestawienie w kolejnym modelu. Prosiłbym o wszelkie informacje jakie ktoś posiada na ten temat.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Problemem wygląda tak, że jak są podłączone dwa odbiorniki to system głupieje. Przy przełączaniu (najprawdopodobniej) odbiorniki Hiteca jakoś się wylogowują gubiąc zasięg. P

 

Przeprowadził kolega próby naziemne - i wygląda to tak :

-dwa odbiorniki + Royal - utrata zasięgu na 100m

-jeden odbiornik + Royal - wszystko gra i tak teraz lata (Giles 3m + ZDZ160)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyloguje sie w scan mode. W normalu już nie. Ale jak latasz na jednym to lataj na scan bo sobie wybierze najlepszą częstotliwość.

a ja powiem że guzik prawda

 

nie wiem jak na obecnym firmware ale na tym które było oryginalnie z odbiornikami w normal mode konfiguracja 2 odbiornikowa powowdowała problemy. Robiłem testy zasiegu na mniejszonej mocy i po oddaleniu się na odległość w której nie było zasięgu wracając w stronę modelu odbiorniki zazbrajały sie dopiero w odległości kilku metrów od modelu. W przypadku jednego odbiornika nie było problemów. Podobne przypadki mięli inni uzytkownicy z którymi rozmawiałem. Poza tym scan mode nie uzywa się w konfiguracji 2 odbiornikowej - co nawet jesli dobrze pamietam jest opisane w instrukcji lub na FAQ na stronie hitecka.

 

Pisałem o tym do Powerboxa - niestety zero odpowiedzi - powerbox widać skupił się na integracji ze spektrum i muliplex (co jest o tyle dziwne ze multiplex nalezy obecnie do hitecka...)

 

Przelatałem sezon w konfiguracji z jednym odbiornikiem w modelu 3m kompozytowego akrobata i zero problemów. Wgrałem wszystkie updaty jakie się pojawiły zarówno do odbiornika jak aparatury i modułu.

 

Były problemy z killswitchami i taki sam doświadczyłem - na szczęście bez kraksy - po wymontowaniu killswitcha wszystko wróciło do normy - na razie nie kusi mnie ponowne jego montowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.