Jump to content

Problem z adapterem do balancera


pmaverick

Recommended Posts

Zakupilem ladowarke c-12, w komplecie byly adaptery do balancera m.in JST EH, moj pakiet flightmax zippy jes na JST XH, wiec odccialem scianki i pasuje...problem pojawia sie przy ladowaniu bo zaczyna ladowac i po chwili wyrzuca blad " Battery Open Circuit" Mimo ze w menu widac ze balancer dziala bo pokazuje naipecie poszczegolnych cel. Czy taka przerobka adaptera moze to spowodowac ze w menu widac jakby balancer dzialal a podczas ladowania sie rozlacza?

Link to comment
Share on other sites

Co to jest ładowarka C-12, nie wszyscy jej używają, chyba że liczysz na odpowiedź tylko od użytkowników ładowarki c-12 - to nie ma problemu, pytania i odpowiedzi.

 

... w komplecie byly adaptery do balancera m.in JST EH, moj pakiet flightmax zippy jes na JST XH, wiec odccialem scianki i pasuje.....

JST EH, JST XH ??? wydaje mi się, że jestem trochę obeznany w elektronice, tej modelarskiej też, ale nic nie mówią mi te oznaczenie, zrób jakieś zdjęcia, albo opisz trochę lepiej problem, bo inaczej to tylko pomoże Ci osoba, która miała identyczny problem i jeszcze wiedziała, że ma złącza EH a nie XH .

Ciśnie się pare komentarzy na tak zadawane pytania, nie tylko przez Ciebie pmaverick, ale szkoda gadać. Generalnie z chęcią bym pomógł, ale jedyne co mogę powiedzieć to to, że skoro obcinałeś ścianki to wtyczki nie pasują i nie będzie działać, kup przejściówkę która będzie pasować, albo inną ładowarkę, lub inne pakiety.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

Mam podobny problem, wiec podpiszę się pod tym postem. Posiadam ładowarkę RAYTRONIC C12 i pakiet lipoli Flightmax. Przy ładowarce były dostępne adaptery JST EH i PQ. Wtyk do balansera przy pakiecie jest inny niż gniazda w ww. adapterach. Czy spotkał się ktoś z adapterem pasującym do tej ładowarki i pakietu Flightmax'a?

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Po głębszych przemyśleniach dotyczących tego nurtującego mnie tematu i chęci szybkiego poradzenia sobie z tym problemem (pakiet jest rozładowany) ;) Postanowiłem sam poszerzyć swoją wiedzę na ten temat i doszedłem do wniosku, że wystarczy mi przewód - przejściówka... ze złącza JST-XH (żeński) w pakiecie - do ładowarki JST-EH (męski).

 

I znalazłem takie cudo na allegro, tutaj:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1079063197

 

Czy moje wnioski są dobre i nie będę miał problemu podczas ładownia pakietu? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi od osób o większym doświadczeniu w obyciu z Lipolami niż moje :)

 

 

 

Pozdrawiam,

Marcin

Link to comment
Share on other sites

Niedawno miałem podobny problem z tym że postanowiłem nie bawić się w żadne przejściówki i po prostu przyjąć jeden standard złącz i się go trzymać.

 

W pakiecie Turingy są złącza algin 3 celowe

 

(http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2842,zlacze-serwisowe-align-3-ogniwa-wtyczka)

 

Natomiast w balancerze mam Pollyquest

 

(http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2848,zlacze-serwisowe-polyquest-e-tech-ray-2-3-4-ogniwa-gniazdo)

 

Postanowiłem przyjąć jako standard gniazda algin z racji ich małej wagi, złącza pollyquest są dla mnie toporne jednak na ich "+" można przyjąć że pasują do pakietów / balancerów 2s 3s 4s 5s - uniwersalne

 

Po prostu przelutowałem wtyczkę w balancerze i wszystko jest w porządku i nie potrzebują żadnych adapterów przejściówek które znając życie szybko się zgubią .

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.