Skocz do zawartości

Modele Malkera ;]


Malker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że modelarstwem RC interesuję się od jakiś 2 lat. Na poważnie od 1.5roku.

Pierwszy kontakt z modelarstwem miałem przy modelach redukcyjnych. Sklejałem kilka modeli 1:35 głównie to były zestawy Tamiya, Italeri czy Dragon.

Modelarstwem RC zaraził mnie kamil_rc, z którym kontakt utrzymuje dość długo ;) Dziękuje mu serdecznie, że wciągnął mnie w to wspaniałe hobby :) (pozdrawiam Cię Kamil :) )

No ok, to może pokażę modele od moich pierwszych do...

Jako pierwszy model wybrałem Calmato 40 sport, z silnikiem spalinowym.

Ćwiczyłem bardzo dużo na symulatorze ale jak to bywa, pierwsze kroki stawiałem z P. Radkiem Oleksym :) (Pozdrawiam)

Foto:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dane:

Serwa wszędzie standardy czyli Hitec 325

Silnik GX40 6,5ccm

Rozpiętość 1,55m

Podkreślam, że nie miałem ani jednego kreta tym modelem. Jest w stanie prawie idealnym, no poza miejscowym odklejeniem się folii.

 

Następnym moim modelem po długim lataniu Calmato był Easy Glider Pro. Bardzo fajny elektroszybowiec, którym mogę polatać na łące za domem :) Polecam go każdemu, który choć trochę potrafi latać.

Foto:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Model jest na etapie zmiany wyposażenia na mocniejsze.

 

Następnym modelem był Yak 54 firmy BlackHorse. Oj, tego modelu jest historia bardzo długa. Opisywałem to na forum.

Tym modelem również nie miałem żadej kraksy poza drobnym incydentem... wyrwanym podwoziem, gdy jedno z kół się odkręciło w locie :lol:

 

Wyglądało to tak:

Dołączona grafika

A teraz już tak ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dane:

Silnik OS Max 120AX na śmigle 17x5

Lotki Hitec 635HB

Gaz Hitec 322HD

Ster kierunku Hitec HS 635HB

Ster wys. Power HD (siła 17kg. nie pamiętam nazwy dokładnej :) )

Pakiet 4S Ni-Mh Graupner 2500mAh (4.8v)

Odbiornik Futaba 149RP PCM1024

Rozpiętość: 1.7m

 

Następnym moim modelem był model, ParkFlayer'a Silhouette 3D.

Dołączona grafika

Ten model miał jedną, małą kraksę o ile można to nazwać w ogóle kraksą. W locie odkręcił mi się silnik od "talerzyka" a w efekcie czego został nieźle pocięty przód kadłuba. Na szczęście ten model ładnie szybuje i z lądowaniem nie było problemów. Wszystko dało się naprawić. (pozostał ślad taki jaśniejszy czerwony po prawej stronie kabinki ;] )

Dane:

Rozpiętość skrzydeł : 1015 mm

Powierzchnia skrzydeł : 26,2 dm2

Długość: 1040mm

Waga : 430 g

Silhouette odszedł do krainy wiecznych lotów ;)

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.