Skocz do zawartości

Model z Balsy


Acerek

Rekomendowane odpowiedzi

Slipso na model wychodzi

dwie deski chyba 3 i jedna deska 6mm

model robisz w dwa wieczory i gotowy do lotu

niewielki bo rozpietosc 75cm

ale b. szybki

lub

http://chomikuj.pl/woyager

w katalogu galeria /modelarskie

znajdziesz kilka propozycji balsowych tanich i nieduzych

 

Slipso to zart , za szybki jak na poczatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy...to znaczy nie powala ale mi się nie chcę xD no to wracam do pytania,chodzi mi co jest potrzebne tak ogólnie,oprócz balsy elektroniki i silnika,

 

Lista zakupów

 

Balsa

Klej (żywica czy CA a może Uhu?)

???

???

 

pomożecie? :D

 

a poza tym chcę zbudować,czy mi to wyjdzie czy nie,będę wiedział jak następnym razem robić a tak to się niczego nie nauczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy...to znaczy nie powala ale mi się nie chcę xD no to wracam do pytania,chodzi mi co jest potrzebne tak ogólnie,oprócz balsy elektroniki i silnika,

 

Lista zakupów

 

Balsa

Klej (żywica czy CA a może Uhu?)

???

???

 

pomożecie? :D

 

a poza tym chcę zbudować,czy mi to wyjdzie czy nie,będę wiedział jak następnym razem robić a tak to się niczego nie nauczę :)

Lista zakupów:

 

Kleje:

od A jak Akcelerator do CA do Ż jak żywica epo

Narzędzia:

od A jak Agrafki (mogą się przydać) do Ż jak żelazko (do naciagania foli)

Pozostałe:

od A jak Akumulator do Z zawiasy.

 

ale przede wszystkim potrzebne są:

A: ambicja, B:(?), C: cierpliwość, (...), Z: zapał

a tego w sklepie nie kupisz...

 

Pomogłem ?

 

Pozdr. M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acerek, podaj w profilu ile masz lat, bo nie wiem (pewnie nie tylko ja) czy dać Ci dobrą radę czy porządny opiernicz - to zależy od Twojego wieku (dodam w nawiasie, że im liczba opisująca Twój wiek będzie większa, tym opiernicz będzie większy).

 

A rada kolegi Reptyl, jak najbardziej właściwa. Tylko musisz umieć ją zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acerek, znalazłem informację, której mi brakowało. Więc ochrzan będzie mały :-) Może na początek taki: Zanim zadasz pytanie, postaraj się sam znaleźć na nie odpowiedź. A jeżeli nie znajdziesz, to pytając napisz czego się sam dowiedziałeś a czego nie udało Ci się znaleźć. Pokażesz w ten sposób, że nie masz tylko roszczeniowej postawy, ale faktycznie chcesz się czegoś nauczyć. Wtedy chętniej inni użytkownicy forum Ci pomogą.

 

Po pierwsze, tak jak już było napisane, planów modeli jest w sieci mnóstwo. Podstawową obecnie (chyba) stroną, od której się zaczyna jest: http://www.profili2.com/eng/default.htm Znajdź w lewym menu pozycję " Plans and Drawings". Potem wybierz w opcjach wyszukiwania np.:

Model type: Trainer

Engine: Electric,

 

Są tam plany kilku fajnych, niedużych elektrycznych "trenerków".

 

Znajdź ten, który będzie Ci się podobał, przeanalizuj jego plan, a potem zacznij o niego pytać na forum (nie odwrotnie!).

 

Poza tym przeglądnij dokładnie to forum (pfmrc.eu). Na pewno znajdziesz opis budowy modelu, który Ci się spodoba, a który będzie zarazem prosty w budowie.

 

Jak już będziesz miał plan, to sam policz ile materiału Ci potrzeba. To jest ważne, żebyś SAM to zrobił! Zanim zabierzesz się za budowę musisz znać plan modelu prawie na pamięć. Inaczej nawet się nie zabieraj za budowę. Analizując plan spisuj materiały, które na nim są podane oszacowując ich ilość. To nie jest trudne. Może czasochłonne ale modelarstwo jest czasochłonne. A przede wszystkim wymaga myślenia i własnej inwencji, a nie polega tylko na zadawaniu pytań - chociaż pytać można, a nawet trzeba.

 

A co do materiałów, które potrzebujesz:

Balsa, sklejka, listewki - to musisz odczytać z planu

Kleje: CA (rzadki i średni, ewentualnie też gęsty), żywica (np. 5 minutowa), klej do drewna (np. Pattex Express).

 

Narzędzia: Nóż (taki z odłamywanymi ostrzami), papier ścierny (różnej gradacji: 100, 180, 320, 600), Piłka włosowa, pilniczki, zaciski stolarskie (modelarskie), szpilki modelarskie

 

Stanowisko: musisz też mieć deskę montażową zrobioną np. z płyty meblowej z naklejonym korkiem, albo z płyty gipsowo kartonowej, albo ewentualnie z bloku styropianowego.

 

 

To na początek. Ale przede wszystkim musisz mieć dociekliwość - czyli chęć zdobywania wiedzy nt. budowy modeli. Pytaj, ale zanim zapytasz postaraj się dowiedzieć sam.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.