Skocz do zawartości

Hitec OPTIC6


noker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Muszę zorganizować sobie jakiś pakiet zasilający do aparatury Hitec'a OPTIC6.

Początkowo myślałem o Rhino 2620mAh 3S 11.1v Low-Discharge Transmitter Lipoly Pack ładna pojemność, ale to ma 11.1V.

Znalazłęm też w nastik.pl taki pakiecik: Pakiet XCell 9.6V NiMH 2700mAh cylinder Pojemność ładna i cena także.

Jakie napięcie powinien mieć pakiet do OPTIC6? 8x1,2V czy 8x1,5V

Czy taki pakiet można ładować orginalną ładowarką HITEC, mam wątpliwość, gdyż napisano na niej że to ładowarka do Ni-Cad

Dokładnie taką:

Dołączona grafika

 

z góry dziękuję za dobrą poradę

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zmieszczą się oba pakiety i oba będą działać, ale tą ładowarką naładujesz tylko pakiet z Nastika; do naładowania Li-poli z KobbyKinga potrzebujesz innej ładowarki.

Naładowany pakiet NiCad lub NiMH ma napięcie bliskie 12V (nominalne 9,6V), więc Lipole też można stosować bez obawy przewoltowania nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chomik, na ile czasu pracy takie ładowanie wystarcza?

W takim układzie który z tych pakietów będzie lepszy? Póki co nie mam żadnej ładowarki, jak się pojawią iMaxy B6 u HC to zamierzam taką zakupić. Rhino ma wyjście na balancer, XCell chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zdecydowanie polecam pakiet Rhino. Nawet w pełni naładowany (12,6) nic nie spalił, nadajnik działa jak należy. Jest troche gimnastyki z umiejscowieniem go, ale jak pokombinujesz będzie ok. No i praktycznie zapominam kiedy ostatnio go ładowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tymczasowo 2200mah 3s (zasilający z modelu), nie mieści się w obudowie, jak nazbieram kasy to kupie ten z HC. Też martwiłem się napięciem, więc dla świętego spokoju wpiąłem w obwód jedną diodę prostowniczą. Nadajnik śmiga, aż miło, właściwie nie wiem ile wytrzymuje, ponieważ zawsze licznik czasu odwróci się kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.