Skocz do zawartości

Alula Evo


SiSon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Chciałbym przedstawić model Alula Evo z Dream-Flight. Jest to w ogóle mój pierwszy model szybowca, więc wszelkie rady mile widziane.

 

Parametry podawane przez producenta:

 

Lekkie i elastyczne, do latania na terenie płaskim oraz zboczach

-Rozpiętość skrzydeł: 900mm

-Powierzchnia nośna: 16,7 dm2

-Waga do lotu: 164-184 g

-Obciążenie pow: 9.3-10.2 g/dm2

-Zalecana prędkość wiatru: 0-15 mph

:arrow: Zasilanie 4,8V 300mAh i jeśli chodzi o rozmiar tylko. Na aku jest bardzo mało miejsca, a zważywszy na bardzo niewielki dziób [kokpit, kadłub ?] dłubanie [w moim wypadku na pewno] nie wchodzi w grę. I tutaj od razu prośba- czy ktoś wie gdzie dostanę w sklepie modelarskim, ogniwa 1/3aa 1,2v 300mAh - własnie na 4 takie jest przeznaczone miejsce.

 

Serva: Tower Pro sg90

Odbiornik: Zebra ZR-105sf

 

Tak wygląda całość w małym pudełku:

 

Dołączona grafika

 

I zawartość:

 

Dołączona grafika

 

Sposób mocowania skrzydeł

 

Dołączona grafika

 

Istnieje możliwość zrobienia składanej wersji- tak aby była pakowana do pudełka, jednak mnie ten sposób montażu nie przekonuje. Wole solideniej.

 

Producent zaleca 9g serwa - na moje jest ciut za mało miejsca

 

Dołączona grafika

 

Tutaj miejsce na aku

 

Dołączona grafika

 

I model " na sucho"

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz rozebrać baterie z "fona" :?: Tam nie ma co rozbierać. Jedynie do trzeba zrobić żeby przystosować ją do zasilania modelu to dolutować przewody i wtyczkę.

Tak jak mówiłem musisz zobaczyć czy ten odbiornik co posiadasz może być zasilany napięciem 3,5V. Jeśli tak to problem z zasilaniem masz z głowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z telefonów komórkowych jak i domowych, z kamery, wsadzić małego lipola, niestety... Miejsce przeznaczone fabrycznie to ~ 60x16x19 mm.

Każdy aku zawsze wystaje dość znacznie. Dla zobrazowania- prawie idealnie mieści się tam zwykła bateria paluszek [ta 1.2v].

 

Jak pisałem wyżej - nie chcę nic ciąć dopóki nie będzie to konieczne.

 

Dodatkowo, model przewidziany jest na takie zasilanie, co wiąże się również z wyważeniem, które potem [jak napisane jest w książeczce dołączonej] delikatnie koryguje się groszówkami- a konkretniej centami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECO400 wielkie dzięki za chęci :)

 

Jak widzę tą cenę to raczej wolę coś wykąbinować. Znalazłem dwa czy trzy sklepy/hurtownie oferujące takie ogniwa np. tutaj http://www.bto.pl/go/_info/?id=1827 są to dokładnie te które są mi potrzebne i chyba tutaj kupię. Potrzebuję po prostu paru innych rzeczy do modeli i chciałem zapłacić raz za przesyłkę, a poza tym kojarzy mi się, że ten sklep bto, zastrzega sobie możliwość zrealizowania wysyłki do 6tygodni ;f

 

Poszukam jeszcze jutro i ew. zamówie w powyższym sklepie. Szkoda że jest tak daleko, bo bym sobie skoczył sam do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynie do trzeba zrobić żeby przystosować ją do zasilania modelu to dolutować przewody i wtyczkę.

Bardziej chodziło mi o zdjęcie plastiku otaczającego celkę. Po co mamy wozić zbędny ciężar.

 

Jeśli chodzi o zasilanie zwykłymi 4 "paluszkami" to, np.

http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=63056&Akum.%20R3%20300mAh%20%20%20%20%20%20%20%20%20CAMELION&nadkat=%ACr%F3d%B3a%20Zasilania&kat=AKUMULATORY&nazwa=Ni%20Cd,Ni%20MH

lub

http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=55659&Akum.%20R3%20800mAh%20Ni-MH%20%20%20%20%20%20%20%20%20EP%20AAA&nadkat=%ACr%F3d%B3a%20Zasilania&kat=AKUMULATORY&nazwa=Ni%20Cd,Ni%20MH

 

Na tej stronie jest ich od groma, lecz niestety trzeba samemu polutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielon masz racje.

Co do tej pierwszej propozycji posiadam takowe, ale wszystkie zdechnietę, więc i tak muszę kupić nowe.

 

I ogniwa już zamówiłem :)

 

Po maturze go skleję i wrzucę film z oblotu jak przyjdzie zasilanie.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli rozumiem, że nikt nie miał z tym modelem styczności?

 

W końcu doszedł upragniony pakiet. Alula została sklejona i wyważona według zaleceń producenta.

 

Wybrałem się dziś aby ją oblatać i lipa. Mimo sporych wychyleń lotek, nie jest sterowna [głównie w górę]. Nie zachowuje się nawet jak rzutka- nie leci torem prostym; spada.

 

SC jest dokładnie wymierzony [szybowiec posiada malutkie dziurki] i wyważany był na czubkach długopisów, tak jak według książeczki.

Waży dokładnie tyle ile podaje producent, czyli 180g.

 

Jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysly??? No coz ale cos albo skopales tyle ze to raczej w tym modelu niemozliwe, albo zle latasz :D:D:D

Model reraguje bardzo ladnie i jest czuly z tego co wiem... Jest tez czyly bardzo na wywazenie ale jak juz ustawisz co i jak to zyc nie umierac... Stawiam na nerwowe machanie dragami i za duze wychyly. Model traci predkosc i spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.