Skocz do zawartości

Nadmorskie KLIFY


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Malin, Klif5 - jak lata się na klifach ? Tzn. kiedy właśnie wieje kierunek od morza do lądu ? Napisałeś Klif, że w dzień wieje bryza - ale czy wieje cały czas w słoneczny dzień czy jak ?

 

No i drugie pytanie - gdzie lądujecie latając nad morzem ? Można lądować na piachu na plaży, czy to zabójstwo dla modelu (piasek ostatnio unieszkodliwił mój aparat fotograficzny... a wydawało się, że nigdzie się nie dostał - a po rozebraniu okazało się, że jest dosłownie wszędzie...)

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

LAdowanie na plazy to raczej trudna sprawa zwazywszy na plazowiczow . Mowiac dosadnie byloby to nieodpowiedzialnosci szczytem :) NAwet zas jesli plaza bylaby pusta to z gory trudno ocenic Ci by bylo wysokosc modelu nad plaza...No chyba ze obserwujac cien modelu ale 20m z gory to dosc trudne :D Zreszta po co ladowac na plazy majac laczke i miejsce do ladowania na gorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak latamy I gdzie lądujemy widać na filmikach .Nigdy na dole bynajmiej z własnej woli.

W awaryjnuch przypadkach prostopadle do klifu w zbocze.

Czasami wiatr osłabnie albo zmieni kierunek i nieda się utrzymać dużym modelem

Plaża jest wąska i kamienista gwarantowane zniszczenie modelu .

http://www.fly.kartuzy.com.pl/images/albumy/070324/index3.html czasami kończy się tak

jeśli się chce latać ciężkim modelem kiedy za sąbo wieje a takie modele nie lubią wolno latać i szybko walą się w korek . W brew pozorą spokojne lądowanie na wodzie jest bezpieczniejsze niż na plaży. Zwodowaliśmy kilka modeli a sprzęt po wyschnięci i konserwacji działa dalej . Zwiatrem jest tak że jedziemy na klif rano i czekamy aż zacznie wiać od morza . Jeśli ewidętnie jest inny kierunek to przenosimy się na inną górkę wokolicy Gdyni. Mamy kilka na wszystkie kierunki oprócz zachodniego i północno zachodniego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Lata się bajecznie na klifie - ten stały wiatr to jest to. Modelem można latać jak się chce - loty przed nosem jak helikopterem nie są trudne jak dobrze wieje.

 

Ja pogodę sprawdzałem na icm - jak wieje od morza 4ms to można latać na wydemce.

 

Lądowania zależnie od modelu - elektrykiem nie polecam lądować na plaży - piach. Dlg czy lekki do 2m można złapać do reki na plaży bo wiaterek laminarny i podchodzi się dosyć łatwo do lądowania.

 

W Rewalu za klifem i za wydmą są okrótne rotory i lekki model ląduje jak bezwładna szmata co jest groźne. Lepiej się przejść na dół na piach lub nabrać prędkości i lądować z rozpędu kiedy model ma zapas energii i pokona zaburzony wiatr.

 

Ja się z bryzą raczej nie spotkałem. Po prostu jak wieje od morza to wieje od morza i tyle. Nie zauważyłem żeby na lądzie wiało inaczej niż na plaży ale pewnie to zjawisko kiedyś występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytalem o tym latajacym skrzydle w innym watku. Ja wlasnie sie wzbogacilem o ghosta z arthobby. Troche mnie zmartwilo to ladowanie, ale damy rade.

 

Co do niedzieli to nie wiem. We wtorek wyjezdzam na prawie 2 miesiace, a ze stolicy do 3miasta wracam dopiero w sobote rano. Ciagle za malo mam czasu na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Pogoda w weekend dopisała i polataliśmy z kolegą Maciejem na klfie w Władysławowie i potem w Mechelinkach w Gdyni.

 

Latało sporo glajciarzy jednak nie było problemów z wspólnymi lotami. Nad wszystkimi tymi stworami na radio i z stylonu górował jednak typ latający na lotni. Śmigał z 80m nad zboczem chwilami 8)

 

Spotkaliśmy też modelarzy z Warszawy - śmigali eg ( byłem zdziwiony jak te modele rade dawały na zboczu ) i jakimś 2m z ah.

 

My tłukliśmy 1 i 1,2 z ah modeliki i dawały rade :rotfl:

 

Na drugim zboczu w Gdyni też zastaliśmy modelarzy miejscowych. Tam już była wyższa szkoła jazdy , chłopacy mieli laminaty 2m i 2,5m i samoróbe 2m. Modele te osiągały zawrotne prędkości :shock: i nieźle świstały. Miejscowi zdradzili trochę nowych górek na kolejne wyprawy.

Pozdrówki dla spotkanych modelarzy :jupi:

 

Trochę fot:

 

p1090299nz5.jpg

p1090299nz5.83ec6b04c8.jpg

 

p1090305rh2.jpg

p1090305rh2.709424743d.jpg

 

p1090065so2.jpg

p1090065so2.2c6b44d089.jpg

 

p1090111jq8.jpg

p1090111jq8.df964e3006.jpg

 

p1090310vw4.jpg

p1090310vw4.6d422ca37e.jpg

 

p1090196lv0.jpg

p1090196lv0.78d27a1659.jpg

 

p1090200or5.jpg

p1090200or5.44f72794d7.jpg

 

p1090205en4.jpg

p1090205en4.e55447d4c5.jpg

 

dalszą foto relację dokończy kolega ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam brać modelarską,

 

Jak napisał wyżej Maciek kończę rozpoczęty przez niego temat dot. wycieczki w ostatni majowy weekend do Chłapowa i Mechelników.

 

 

Patrzcie i podziwiajcie jak było pięknie i jaką mieliśmy zabawę :D miód malina polecam wszystkim!!!! :) (w sobotę wiało 8-11 m/s) glajciarze spasowali i cała przestrzeń dla nas

 

Fotorelacji ciąg dalszy:

 

img3210gk9.jpg

to sem ja z moją małą maszyną :D

 

img3642ed7.jpg

klif w Chłapowie - fotka w kierunku Rozewia

 

img3687po0.jpg

klif w Chłapowie z plaży

 

img3705gh5.jpg

i jeszcze raz

 

img3754pb0.jpg

tu już z modelem malinna

 

img3781pa1.jpg

nasze jak to powiedział jeden z modelarzy z forum " WYMIATACZE ZBOCZOWE" w akcji

 

img3784ck1.jpg

i ciąg dalszy....

 

img3830cu2.jpg

a tu już fotka z soboty razem z modelarzami z Wawy - niestety jeden z nich przy lądowaniu połamał ogon

 

lotyga1.th.jpg

kliknij aby powiększyć

prawie jak bitwa powietrzna :D

 

mechelinki1fk4.jpg

a to już klif w Mechelinkach, tu miałem przyjemność zapoznać się z roślinnością która porasta klif podczas "wyławiania" modelu z ciernistych zarośli i krzewów :( ale wszystko sko ńczyło sie pomyślnie

 

twinsbw8.jpg

Synchroniczne latanie :D

 

 

img4240il9.jpg

spotkaliśmy w Mechelinkach "tubylców" modelarzy doświadczonych jak mało kto, na fotce model Jurka - samoróbka, a wcale nie widać - a jak wymiatał to szkoda gadać

 

img4244bn4.jpg

Jurek za sterami swojej maszyny

 

img4208nz9.jpg

model kolegi Jurka

 

Panoramy:

 

1. Mechelinki - klif

 

mechelinki2smallco4.th.jpg

kliknij aby powiększyć

 

mechelinki2smalltz3.jpg

 

2. Chłapowo - klif

 

chapowo2smallbj8.th.jpg

kliknij aby powiększyć

 

chapowo2smalloh7.jpg

 

 

pewnie niektórych zamęczyłem za co przepraszam a Tych co ciekawi pięknych nadmorskich miejsc do latania na zboczu serdecznie zapraszam na podobną wyprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.