Skocz do zawartości

Witam


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. .Od dłóższego czasu przeglądam to forum i znalazłem już tu wiele pomocnych informacji. Nieznalazłem tylko jednej. Czy można do jednego silnika (elektryk) podpiąć dwa śmigła/wirniki. Mogę podpiąć 2 silniki bezpośrednio ale chcę osiągnąć efekt półmakiety a silniki na zewnątrz to popsują. Acha najważniejsze sam model to ah64 apache w nieustalonej skali (dopasuję ją do wyposarzenia) z wirnikami od scorpion gunship z avatara.

Przoszę o wyrozumiałość w postach jeżeli porwałem się z motyką na słońce.

Niewiem też jak szybko i czy wogóle o ile to będzie możliwe zrealizuje ten pomysł.

/jak zwykle pieniądze :( /

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W takiej obudowie IMO wejdą ci dwa silniki. Czy tam oba śmigła wirnika nie muszą być sterowane niezależnie? Jeżeli wirniki na osi obracają się z tą samą prędkością, to czemu nie zamocować śmigieł po obu stronach wału silnika?

Ale sterowanie takim urządzeniem chyba jest karkołomne - mechanicznie i elektronicznie (bez elektronicznej stabilizacji chyba się nie obędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może faktycznie za mało napisałem o sobie Miq.

Jestem Tomek pochodzę z Wrocławia. Do tej pory zajmujowałem się modelarstwem redukcyjnym i sądze że jestem w stanie wykonać model na przyzwoitym poziomie.

Ostatnio zaczynam na poważnie myśleć nad czymś latającym co niebędzie stało tylko na półce. Interesują mnie wszelkie nietypowe konstrukcje pionowego startu i lądowania, oraz łodzie podwodne.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie napędu ma być takie jak napisałeś kojot. Sterowanie będzie się odbywać przez wychylenie wirników jak w V-22 Osprey. Będzie też żyro. Moim problemem jest silnik. Przy przełożeniach 1 do 1 silnik ma mieć takie same obroty co śmigło. Niemniej to są dwa wirniki. Więc może dwa razy mocniejszy silnik plus redukcja? Pytam się bo może ktoś coś wie na ten temat.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.