Jump to content

Witam


Recommended Posts

Witam wszystkich. .Od dłóższego czasu przeglądam to forum i znalazłem już tu wiele pomocnych informacji. Nieznalazłem tylko jednej. Czy można do jednego silnika (elektryk) podpiąć dwa śmigła/wirniki. Mogę podpiąć 2 silniki bezpośrednio ale chcę osiągnąć efekt półmakiety a silniki na zewnątrz to popsują. Acha najważniejsze sam model to ah64 apache w nieustalonej skali (dopasuję ją do wyposarzenia) z wirnikami od scorpion gunship z avatara.

Przoszę o wyrozumiałość w postach jeżeli porwałem się z motyką na słońce.

Niewiem też jak szybko i czy wogóle o ile to będzie możliwe zrealizuje ten pomysł.

/jak zwykle pieniądze :( /

 

Tomek

Link to comment
Share on other sites

W takiej obudowie IMO wejdą ci dwa silniki. Czy tam oba śmigła wirnika nie muszą być sterowane niezależnie? Jeżeli wirniki na osi obracają się z tą samą prędkością, to czemu nie zamocować śmigieł po obu stronach wału silnika?

Ale sterowanie takim urządzeniem chyba jest karkołomne - mechanicznie i elektronicznie (bez elektronicznej stabilizacji chyba się nie obędzie?

Link to comment
Share on other sites

No może faktycznie za mało napisałem o sobie Miq.

Jestem Tomek pochodzę z Wrocławia. Do tej pory zajmujowałem się modelarstwem redukcyjnym i sądze że jestem w stanie wykonać model na przyzwoitym poziomie.

Ostatnio zaczynam na poważnie myśleć nad czymś latającym co niebędzie stało tylko na półce. Interesują mnie wszelkie nietypowe konstrukcje pionowego startu i lądowania, oraz łodzie podwodne.

 

Tomek

Link to comment
Share on other sites

Przeniesienie napędu ma być takie jak napisałeś kojot. Sterowanie będzie się odbywać przez wychylenie wirników jak w V-22 Osprey. Będzie też żyro. Moim problemem jest silnik. Przy przełożeniach 1 do 1 silnik ma mieć takie same obroty co śmigło. Niemniej to są dwa wirniki. Więc może dwa razy mocniejszy silnik plus redukcja? Pytam się bo może ktoś coś wie na ten temat.

 

Tomek

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.