Skocz do zawartości

Pytanie o odbiornik


Łukasz K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Posiadam taki odbiornik:

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=162_163&products_id=3855

 

I mam pewne pytanie:

Jakiś czas temu przez przypadek uciołem 0,5 cm antenki :roll: Czy wpłynnie to w jakiś sposób na pracę odbiornika?

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Łukasz K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2.4GHz długość fali wynosi 12.5cm, zakładając, że antena jest ćwierćfalowa, skrócenie jej o 0.5cm przesunie częstotliwość rezonansową na 2.86GHz.

Różnica to ponad 400MHz.

 

Przy 35MHz obcięcie 0.5cm podniesie częstotliwość rezonansową anteny ćwierćfalowej o około 90kHz.

 

Niby to samo 0.5cm ale różnica ogromna.

Mam nadzieję, że nie będziecie się czepiali moich uproszczonych obliczeń. Nie uwzględniłem nawet współczynnika skrócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2.4GHz długość fali wynosi 12.5cm, zakładając, że antena jest ćwierćfalowa, skrócenie jej o 0.5cm przesunie częstotliwość rezonansową na 2.86GHz.

Różnica to ponad 400MHz.

 

Przy 35MHz obcięcie 0.5cm podniesie częstotliwość rezonansową anteny ćwierćfalowej o około 90kHz.

 

Niby to samo 0.5cm ale różnica ogromna.

Mam nadzieję, że nie będziecie się czepiali moich uproszczonych obliczeń. Nie uwzględniłem nawet współczynnika skrócenia.

na szczęście mam drugi spalony odbiornik taki sam to sobie wymiennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.