Skocz do zawartości

Jak zmienić częstotliwość w opticu 6 ?


tolo

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym równaniem to rzeczywiście masz rację, napisałem to dość pochopnie :oops: . Dzięki za sprostowanie.

Generalnie chciałem napisać, że kwarc to kwarc. Jeżeli wiemy jakich kwarców potrzebujemy to jesteśmy w domu. Po prostu nie ma czegoś takiego jak kwarc 35,130MHz nadawczy i 35,130MHz odbiorczy. Po prostu jest kwarc 35,130MHz. Co do dostępności to już inna sprawa. Po prostu producenci pisząc na kwarcach jakieś tam oznaczenie kanału i symbolach RX TX wprowadzają ludzi w pewien błąd sugerując, że jest podział na nadawcze i odbiorcze, kiedy w rzeczywistości one po prostu różnią się częstotliwością rezonansową.

 

A te dedykacje do konkretnych firm wynikają z faktu, że jedni podwajają częstotliwość w nadajniku inni nie podwajają, to samo tyczy się odbiorników, zatem po prostu wciskają nam kwarce po cenach jakie podyktują, a nie po tyle ile opłaca się je wyprodukować :D Bo oprócz oznaczenia kanału bez oscyloskopu nie będziesz wiedział jaka to w rzeczywistości częstotliwość kwarcu.

 

 

23:12

Myślałem i wymyśliłem co mnie tak naprawdę dręczy :D

Nie ma podziału na kwarc NADAWCZY i ODBIORCZY, lecz kwarc do NADAJNIKA i kwarc do ODBIORNIKA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ale dedykowane kwarce z Jeti/Pelikana kosztują 20zł. No to nie jest jakaś kosmiczna cena. A masz przynajmniej takie parametry, jakie są potrzebne. Bo częstotliwość to nie wszystko, co jest cechą takiego rezonatora.

 

Kiedyś OMIG mi wyciął kwarc na zamówienie. Nie nadawczy, do procesora w nadajniku. Poza częstotliwością prosili o parę innych parametrów. Nie byłem 100% pewny wszystkich, ale nadajnik działa do dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

co to jest ta przemiana częstotliwości

W odbiorniku jest to zmiana częstotliwości odebranej z anteny na częstotliwość pośrednią (stałą, niezależną od kanału) robi się tak, bo filtry w odbiorniku filtrują tylko jedną stałą częstotliwość. Stosuje się jedną przemianę, albo dwie. Wtedy częstotliwość pośrednią zmienia się na drugą pośrednią. Uzyskuje się w ten sposób lepsze filtrowanie/selektywność odbiornika.

Częstotliwość pośrednią się następnie demoduluje, a następnie dekoduje i otrzymuje pożądane sygnały podawane na wyjścia odbiornika

zobacz jeszcze tu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Superheterodyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.