Skocz do zawartości

Padnięty Lipol ?


Eski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Dziś podczas krótkich lotów przyszedł czas na zmianę pakietu, i tutaj ku memu zdziwieniu wkładam naładowanego nowego Lipola ( Nówka ze sklepu ) i nic nie działa ??

 

Wiec szybki pomiar miernikiem a tu wynik 1,39V

Nie wiem co się stało gdy podczas zakupu wszystko testowałem i było naładowane na maxa, po około tygodniu spadło w nim napięcie do takiego poziomu ?

 

 

Staram się go naładować jednak ładowarka TURNIGY wyświetla komunikat LOWE VOLTAGE.

 

I nie wiem co mam z tym fantem zrobić więc zwracam się do was fachowców o prośbę.

 

 

Eski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw program na ładowanie ni-mh, a gdy napięcie podskoczy do około 5V (2,75/celę) przełącz na ładowanie li-pol. też tak podnosiłem pakiet gdy doradzono mi to tutaj na forum. mój pakiet działał potem przez pół roku, ale od leżenia w samochodzie (jesienią) dopadła go wilgoć i poszedł do utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam takie trochę inne pytanie, napisze tu żeby nie mnożyć niepotrzebnie tematów :

Mam taką małą kamerkę turnigy. Zasila się ją małym akumulatorkiem li-ion 200mAh.

Problem w tym że ta kamerka nie odcina zasilania gdy napięcie spadnie poniżej 2.7 V tylko ciągnie aż do 0. Rozładowuje mi pakiet do 0 V. Czy to jest prawidłowe dla tego pakietu ? NIc mu nie będzie ? Li pola często takie coś zabija a li-ion to nie wiem. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy aparat i kamera wyłącza, wówczas kiedy trzeba, zasilanie (nie działa do zera voltów). Sprawdź miernikiem. Nigdy nie popsujesz akumulatora. Li-Jon i Li-pol to to samo, w innych obudowach. Chyba, ze ta Turnigy to taki badziew, ze rozładowuje, chociaż wątpię. Bo jak ma np. 05v to jeszcze działa?Sprawdź dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem miernikiem,... Na oko się nie mierzy.

Naładowałem pakiet do pełna i włączyłem tą kamerkę żeby sprawdzić jak rozładowywuje ona pakiet. Po jakiejś godzinie przyszedłem sprawdzić jak tam kamera czy już koniec nagrywania czy jeszcze trzymie. Patrze wyłączona. Mierze dokładnie napięcie miernikiem i jest 0.00V.

Dla pewności czy miernik jest dobry sprawdziłem inny akumulator, który przechowuję i miał 3,81V . Więc miernik dobrze mierzy.

 

W takim razie Li - ion to nie to samo co Li- pol, bo lipol takiego czegoś by nie przeżył.

 

Czy od takiego rozładowania zniszczę akum. ? Tzn. Może się zapalić podczas ładowania lub spadnie bardzo jego pojemność. (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stach34 mierzysz to napięcie na gołym ogniwie??

 

bo np w telefonach baterie mają wbudowane zabezpieczenia nie pozwalające rozładować poniżej 3V. Jeśli mierzysz taką baterię ma 0.00 . lekkie podładowania powoduje załączenie baterii i prawidłowe wskazania miernika.

nie znam tej kamerki ale podejrzewam że tak może być bo lipol rozładowany do 0 długo nie pożyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.