Jump to content

Nebula jak dopasować śmigło.


Webster

Recommended Posts

Witam serdecznie Kolegów dopiero zaczynam modelarstwo lotnicze, od modelu motoszybowca Cebula XL zkupiony w tym sklepie http://riku.com.pl/produkty/NEBULA_XL,5.html . Mam mały problem z dopasowaniem śmigła składanego, oryginalne rozleciało się po daniu pełnego ciągu a w instrukcji nie jest podany skok i tkwi w tym problem jestem naprawdę w tych sprawach jeszcze zielony i mam nadzieje że pomożecie nowicjuszowi swoimi radami doświadczeniem. W modelu jest silnik szczotkowy klasy 600 bez przekładni, rozpiętość 2200mm, długość kadłuba 1020mm, masa całkowita 1400g, powierzchnia nośna 38 dm2. Z góry dzięki za podpowiedzi pozdrawiam miłego dnia.

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Zapytaj Zbyszka " zibidic" na jakim on lata.Wczoraj włożyliśmy "600" do jego szybowca.Zdaje się że śmigło 8x4.Ale trzeba spytać Zbyszka o szczegóły.Waga jego szybowca gdzieś około 1,5 kg.Na 600 szedł bez problemu.Aku to 8x ni-cd Sanyo 1800mAh

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze to masz nie motoszybowca tylko elektroszbowca ;-)

Że tak zapytam - czy ta "Cebula" nie ma silnika ? Bo moim zdaniem przedrostek "moto-" oznacza silnik i może on być jak najbardziej elektryczny, więc nazwa jest w porządku :)

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie i przepraszam za przejęzyczenie nie Cebula ale Nebula XL, bo zresztą cebule to nisko latają i nie szybują. Dzięki za rady, poszedłem na żywioł i zamówiłem śmigło 9x5 ( http://riku.com.pl/produkty/SMIGLO_CAM_PROP_9x5,643.html )co będzie to będzie nie wiem czy silnik da radę, pakiet powinien wytrzymać mam 2400mAh 8.4V, regulator napięcia 25A. A tak w nawiasie motoszybowiec czy napędzany silnikiem elektrycznym czy spalinowym to i tak zawsze będzie motoszybowiec.

Pozdrawiam i miłego dnia dla kolegów.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.